foto

Kim jest tajemnicza brygada LEW? Co niezwykłego odkryje? Kogo będzie tropić? O tym przekonają się młodzi czytelnicy, sięgając po pierwszy tom nowej serii wydawnictwa ŚWIĘTY WOJCIECH pt. „Tramwaj Eliasza”.

Emka, Luck i Wojtek to trójka przyjaciół, którzy mieszkają w tym samym bloku.
Ich ulubionym dniem tygodnia jest wtorek. Szczerze mówiąc, nie mieliby nic przeciwko temu, by tydzień składał się z samym wtorków, albo co najmniej trzech. W tym dniu tygodnia dzieci mają mało lekcji, w dodatku właśnie we wtorki ich mamy chodzą na kurs włoskiego, a tatowie grają w piłkę.
Pełna wolność! Można grać w kapsle albo bez ograniczeń biegać po podwórku.
Ich pierwsza przygoda opisana w książce „Tramwaj Eliasza” rozpoczęła się z chwilą, gdy przyjaciele poznali najbardziej tajemniczego ze wszystkich sąsiadów – Eliasza.
Kapsle do gry pozostają nietknięte. Luck przyniósł bowiem sensacyjną wiadomość, która na jakiś czas odmieni wtorkowe popołudnia: FORTECA GANDALFA JEST OTWARTA!
To niesamowita, pełna przygód i humoru historia, która sprawi, że młodzi czytelnicy będą chcieli poznać inne perypetie trojga bohaterów! A kolejne tomy serii już wkrótce.

Brygada LEW to nowa seria przygodowa dla dzieci. Wartka fabuła, intrygująca treść, barwne ilustracje, sympatyczni bohaterowie – to nie jedyne jej atuty.
Każda książka to inna przygoda, tocząca się w innym środowisku.
Ma walory wychowawcze. Autorka otwiera dzieciom oczy, uwrażliwia na osoby potrzebujące, które są wokół nas i podpowiada, że nawet dziecko potrafi pomóc w wielu sytuacjach.
Książka uczy pomysłowości, pokazuje, że nie należy zbyt łatwo się poddawać; uczy zdrowo pojętej samodzielności i empatii.

Seria autorstwa Weroniki Kurosz jest adresowana do dzieci w wieku 7 – 12 lat.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...