foto

2 kwietnia 2019 ruszyła 3. edycja literackiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo NOWA ERA.
W tym roku dzieci mogą pisać o swoich największych marzeniach.
Jury konkursowe wybierze 30 laureatów, których opowiadania zostaną opublikowane w prawdziwej książce!
TVP ABC zachęca – chwyćcie za pióra!

Opowiadania można zgłaszać do 28 kwietnia, szczegóły znajdują się na stronie www.nowaera.pl/popiszsietalentem.

W tym roku tematem Konkursu „Popisz się talentem” są dziecięce marzenia.
Zadaniem uczniów, którzy chcą wziąć udział w literackich zmaganiach, jest napisanie opowiadania o ich wizycie w Punkcie spełniania marzeń.
O spełnienie jakich marzeń poproszą? Co może się w związku z tym wydarzyć?
Opowiadania o objętości nie większej niż 500 słów (2800 znaków bez spacji) trzeba zgłosić do 28 kwietnia za pośrednictwem strony www.nowaera.pl/popiszsietalentem. Można tam również znaleźć pełen tekst zadania konkursowego i regulamin.

- Dotychczasowe edycje konkursu Popisz się talentem pokazały, że w każdym zakątku naszego kraju mieszkają dzieci, w których drzemie prawdziwy talent literacki. Trzeba tylko pozwolić mu zaistnieć. Dlatego naszym celem jest wsparcie uczniów - tak by zechcieli spróbować swoich sił i odważyli się sięgnąć po pióro. Najbardziej liczy się dla nas sam pomysł na opowiadanie, ale żeby pomóc uczestnikom konkursu, na naszej stronie internetowej publikujemy również szereg praktycznych porad na temat pisania – zachęca uczniów do udziału w konkursie Małgorzata Jankowska, specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu „Popisz się talentem”.

Laureatów konkursu poznamy 3 czerwca, a na jesieni ukaże się książka ze zwycięskimi opowiadaniami.
W tym roku Nowa Era przekaże cały dochód ze sprzedaży pokonkursowej książki Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

- O czym marzą dzieci? Przez ponad 15 lat istnienia Fundacji Mam Marzenie, przekonaliśmy się, że ich wyobraźnia nie zna granic! Przed nami stoi ważne zadanie, aby te marzenia urzeczywistniać. Cieszymy się, że pomoże nam w tym w tym konkurs „Popisz się talentem” i książka z opowiadaniami o marzeniach dzieci, która ukaże się na jesieni – komentuje Wiesia Borysiak z Fundacji Mam Marzenie. Wydawnictwo Nowa Era wymyśliło konkurs „Popisz się talentem” w 2017 roku. Obecnie jest to największy w Polsce konkurs literacki dla dzieci. Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji i czytelniczych zainteresowań.

„Popisz się talentem” to także szansa na prawdziwy literacki debiut pod okiem fachowców. We wszystkich edycjach konkursu główną nagrodą dla laureatów jest publikacja zwycięskich opowiadań w prawdziwej książce – profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej. Co roku na konkurs spływa około 5000 opowiadań z całego kraju, a ocenia je kilkuosobowe jury, w którego skład wchodzą: przedstawiciele Polskiej Sekcji IBBY, magazynu literackiego dla dzieci „Świerszczyk”, Wydawnictwa Nowa Era a także twórcy książek dla dzieci.
Do tej pory ukazały się dwie książki z opowiadaniami laureatów konkursu: „Ukryte światy” (2017) i „Tajemnicza wyprawa” (2018). Książka z opowiadaniami laureatów tej edycji konkursu ukaże się na jesieni 2019 r. Od pierwszej edycji „Popisz się talentem”, zasadą wydawnictwa Nowa Era jest, by cały dochód ze sprzedaży pokonkursowych książek był przekazywany na szlachetny cel, związany ze wspieraniem talentów polskich dzieci.

Prace konkursowe można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem między 2 a 28 kwietnia.
Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych – dla klas 1-4 i 5-8.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...