foto

15 marca 2019 w kinach odbyła się premiera filmu o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Film Władysława Pasikowskiego „Kurier” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „ Kuriera z Warszawy”.

Niemal równolegle z filmem ukaże się gra planszowa „Kurierzy”, przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego i GRANNĘ. Jej premierę zaplanowano na 6 kwietnia.
Gra jest przeznaczona dla młodzieży w wieku 10+ .

Każdy uczestnik gry może wcielić się w kuriera Armii Krajowej podczas II wojny światowej, dostarczać meldunki i chronić przed zdemaskowaniem.
Celem jest dostarczenie jak największej liczby meldunków.
Zadanie jest bardzo niebezpieczne – trzeba przedrzeć się przez okupowaną Europę, gdzie niemal wszędzie czyhają Niemcy. Jest potrzebny niemały spryt, cierpliwość i stalowe nerwy, aby pomyślnie wykonać misję.
Ci, którzy sięgną po tę grę poznają legendarnych kurierów – Jana Nowaka -Jeziorańskiego, Jana Karskiego, Elżbietę Zawacką .

Zatem planszówka „Kurierzy” to nie tylko doskonała propozycja na spotkania w gronie przyjaciół czy rodzinną grę, ale też duża porcja wiedzy.

pozostałe aktualności