foto

Książka „Bad guys. Ekipa złych”, która trafiła do rąk polskich czytelników dzięki wydawnictwu ZYSK i Ska, to świetna lektura dla młodszej młodzieży.

Bohaterami „Bad guys. Ekipa złych” jest grupa charyzmatycznych bohaterów – Pan Pirania, Pan Wąż, Pan Rekin i Pan Wilk, którzy znani jako postacie o aparycji przyprawiającej o ciarki i zachowaniu dalekim od ideału, postanawiają wstąpić na ścieżkę... dobrych uczynków.
Czy uda im się zmienić swoje dotychczasowe zachowanie?

W kreacjach bohaterów wyraźnie widać inspirację estetyką kina akcji z lat 80., którą docenią rodzice młodych czytelników. Stroje postaci – garnitury, ciemne okulary i kapelusze – to przymioty złoczyńców znanych z dzieł popkultury. Autor świadomie sięga do tej konwencji, wplata w nią humorystyczną akcję, gagi skierowane do dzieci i przełamuje morałem, który wyniosą po skończonej lekturze.

Przesłaniem książki jest to, że w naprawdę każdym (nawet w groźnej piranii z Boliwii) tkwi odrobina dobra, wystarczy tę iskrę z siebie wykrzesać.
Z „Bad guys. Ekipa złych” płynie ważna lekcja, mówiąca, jak ważne są intencje, a także, że każdemu zdarza się popełnić błąd i nigdy nie jest późno na poprawę swojego postępowania. Książka podkreśla ogromne znaczenie przyjaźni.
W pierwszym tomie przygód Ekipy złych, która stara się uczynić świat lepszym, między bohaterami wytwarza się więź. Oczywiście na początku szorstka, w końcu to zwierzęta, które nieczęsto pojawiają się w pozytywnym kontekście w powieściach dla dzieci.
Jednak po przewróceniu ostatniej strony młody czytelnik dotrze do konkluzji, że najlepszymi sprzymierzeńcami w tarapatach są przyjaciele.

Wydawnictwo ZYSK i Ska rekomenduje tę lekturę czytelnikom w wieku 7-12 lat.
TVP ABC poleca ją zarówno do wspólnego czytania z rodzicami, jak i samodzielnego sięgnięcia po ten tytuł.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...