foto

Krajoznawcza seria „Żubr Pompik. Wyprawy” wzbogaciła się o kolejne trzy tytuły: „Dziarskie puszczyki”, „Skalny labirynt” i „Wodospad muflona”. Które Parki Narodowe dzieci poznają, sięgając po te książeczki, wydane przez MEDIA RODZINĘ?

„Dziarskie puszczyki” to już 10 tom serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.
Podczas wizyty w Wielkopolskim Parku Narodowym Polinka ma wyjątkowo bojowy nastrój. Chce sama decydować o tym, co będzie robić!
Planuje wspiąć się na najwyższe wzniesienie w okolicy, choćby miała to zrobić zupełnie sama. Pompik próbuje ją powstrzymać, ale niespodziewanie do wyprawy przyłączają się małe puszczyki.
Tego dnia samodzielność małych żubrów i małych puszczyków zostanie wystawiona na ciężką próbę.

W 11. tomiku pt. „Wodospad muflona” dzieci wspólnie z zauroczonymi żubrami, przemierzą Karkonoski Park Narodowy. Podziwiają wodospady, spękane skały i nagie szczyty gór. To dla nich zupełnie nowe i nieznane widoki.
Zajęci zabawą Pompik i Polinka wpadają na małego i bardzo przestraszonego muflona. Z początku nieznajomy ucieka przed żubrami, ale kiedy Pompik wpada w tarapaty, mufloniątko opuszcza swoją sprytną kryjówkę, by pomóc zwierzęciu w potrzebie.


Tom 12 jest zatytułowany „Skalny labirynt”. Żuberki odwiedzają Park Narodowy Gór Stołowych. W tym Parku Polinka i Pompik odkrywają niezwykłe miejsce.
Takich dziwów żubry jeszcze nie widziały – wielkie skały przypominające grzyby, sowy, a nawet starego dziadka żubra z jednym rogiem.
Pompik prosi, by mała Polinka na siebie uważała, ale sam jest tak zafascynowany odkrywaniem coraz to nowych kształtów, że zapędza się pomiędzy skały. Zagubiony w labiryncie Pompik może liczyć tylko na młodszą siostrę…

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...