foto

W jaki sposób uzbierać pieniądze na wymarzoną grę lub rower? Tego dowiedzą się dzieci, które wezmą udział w edukacyjnym programie „Kokosza, grosz do grosza!”. Uczy on oszczędzania i mądrego gospodarowania finansami.

14 marca ruszył edukacyjny projekt „Kokosza, grosz do grosza!”. Promuje on oszczędzanie i przedsiębiorcze zachowania od najmłodszych lat.
Czym są pieniądze, skąd bierze się jego wartość i w jaki sposób można pomnażać oszczędności? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy projektu.
Dzięki zajęciom dostosowanym do wieku uczniów, dzieci nauczą się, jak funkcjonuje rynek finansowy i w jaki sposób gospodarować własnym budżetem.
Mądre gospodarowanie pieniędzmi i sukcesywne pomnażanie oszczędności to umiejętności, które będą przydatne w codziennym życiu i pozwolą na krytyczną ocenę pierwszych doświadczeń finansowych.

Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych a osoby biorące w nim udział otrzymają „Przewodnik po oszczędzaniu”, który wyjaśnia pojęcia związane z obrotem pieniędzmi.

Zachęcamy nauczycieli, by namówić dzieci do dołączenia do projektu.
Aby zgłosić klasę wystarczy zarejestrować się poprzez stronę internetową www.kokosza.org w zakładce DLA NAUCZYCIELI.
Zajęcia w ramach programu będą się odbywać do 15 maja. W tym czasie w każdej z klas nauczyciele przeprowadzą od 3 do 5 warsztatów dotyczących oszczędzania.
Poprzez gry i zabawy dzieci w prosty sposób przyswoją wiedzę związaną z finansami. Program nauczy także, w jaki sposób być gospodarniejszym i jak efektywnie pomnażać zaoszczędzone pieniądze. Dzięki tej wiedzy młodzi ludzie dowiedzą się, w jaki sposób można realizować swoje marzenia.

Nauczyciele, którzy zgłoszą klasę do udziału w projekcie, otrzymają gotowe scenariusze lekcji dotyczące pieniędzy, oszczędzania, gospodarowania własnym budżetem.

W jaki sposób oszczędzać? To wiedza, jaką powinniśmy zgłębiać od najmłodszych lat. Właśnie taki cel ma edukacyjny projekt „Kokosza, grosz do grosza!”. Uczniowie szkół podstawowych, którzy będą w nim uczestniczyć dowiedzą się, jak funkcjonuje rynek finansowy, czym są dochody i wydatki, w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze. Ważnym elementem projektu będzie również przedstawienie możliwych metod oszczędzania środków i pobudzanie w uczniach postaw przedsiębiorczych.

Budowanie świadomości wśród uczniów jest społecznie ważną misją, która przeciwdziała finansowemu wykluczeniu. TVP ABC wspiera więc tej program.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...