foto

W czerwcu 2018 roku zaczęliśmy emitować przesympatyczny, edukacyjny irlandzki serial animowany „Dzień, w którym Heniś...”, który bardzo polubili najmłodsi widzowie TVP ABC.
Teraz dzieci mogą też sięgnąć po książeczki ze swym ulubieńcem – Henisiem. Ich wydawcą jest EGMONT Polska.

Nowa seria książek dla dzieci „Dzień, w którym Heniś poznał…” to historie o małym chłopcu, który codziennie odkrywa coś nowego. Raz jest to księżyc, raz wieloryb, innym razem samochód. Nie są to jednak – jakby się mogło wydawać – takie zwykłe odkrycia. W każdym z nich jest coś ekscytującego i tajemniczego. Pierwsze pozycje w cyklu już są dostępne w księgarniach.

W wydawniczej ofercie Egmontu mali czytelnicy mają do wyboru m.in.:
„Nową kolekcję bajek”,
„Wesołą kolorowankę”,
„Zeszyt zadań”
i „Wodne kolorowanki”.

Każdy maluch z radością posłucha opowieści i pobawi się z czteroletnim, ciekawskim Henisiem.

W książkach oprócz niesamowitych przygód, spotkań z nowymi znajomymi, dodatkowo znajdują się ilustracje do kolorowana, naklejki, wesołe wykreślanki, zwariowane rebusy, labirynty i inne zabawne łamigłówki.
Historie do czytania opowiadają zarówno o wielkich chwilach, jak i o małych codziennych radościach każdego przedszkolaka. Ponadto uczą otwartości i pomagają poznać otaczający ich świat. Ułatwiają zrozumieć co sprawia, że samolot leci, dlaczego papugi są długowieczne, do czego służy mikroskop, dlaczego wieloryb może przebywać tak długo pod wodą, dlaczego księżyc świeci tylko w nocy i co sprawia, że samochód jedzie tak szybko.
Z Henisiem nawet zwyczajne przedmioty okazują się fascynujące!

„Dzień, w którym Heniś poznał… Wesoła kolorowanka”
Co to? Kto to? Każdego dnia Heniś poznaje nowych przyjaciół – na lądzie, w wodzie i w powietrzu, we własnym ogrodzie, a także w dalekich krajach. Codziennie rozmawia z kimś innym: z wozem strażackim, księżycem, krowami, pojemnikami na śmieci, listami i nie tylko. Każdy ma do opowiedzenia wspaniałą historię. A Heniś z ciekawością słucha, a gdy potrzeba – pomaga. Poznawaj świat razem z tym wesołym chłopcem. Koloruj ilustracje i czytaj o codziennym życiu dzieci, roślin, zwierząt, pojazdów, ubrań, instrumentów muzycznych i wszystkiego, co nas otacza.

„Dzień, w którym Heniś poznał… Zeszyt zadań”
Czy jesteście gotowi na niezapomniane chwile z Henisiem i jego przyjaciółmi? Przed tobą długie godziny zabawy – chwyć ołówek, flamaster lub długopis i daj się porwać fantastycznym zadaniom, od których ciężko się oderwać. „Zeszyt zadań” to książka pełna zagadek, łamigłówek, wykreślanek i fantastycznych naklejek, które sprawią, że ta zabawa będzie jeszcze lepsza!

„Dzień, w którym Heniś poznał… Wodne kolorowanie”
Zapraszamy do zabawy z Henisiem. Razem z nim odkrywaj barwy otaczającego świata. Potrzebujesz tylko czystej wody i pędzla – gdy zwilżysz zakropkowane pola, na obrazku pojawią się kolory. Czy zgadniesz jakie? Wodne kolorowanie to seria książeczek, dzięki którym dzieci zapoznają się z techniką malowania pędzlem, zanim sięgną po prawdziwe farby. Wystarczy zamoczyć pędzelek w wodzie i dotknąć nim zakropkowanej powierzchni. Wtedy na obrazku pojawią się kolory. Takie malowanie z pewnością przyniesie dziecku mnóstwo radości. W dodatku pozwoli wyćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową. Barwy pojawiające się na papierze niczym magia spowodują, że maluch będzie miał ochotę na jeszcze więcej!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...