foto

Czy warto trenować judo? Czy boks jest niebezpieczny? Czy szermierka to naprawdę drogi, elitarny sport? Takie pytania zadają sobie rodzice, chcący zachęcić dziecko do aktywności fizycznej i wybrać najlepszą dla niego dyscyplinę. Pomocą w odpowiedzi jest 3 tom serii WYBIERAM SWÓJ SPORT wydawnictwa POLARNY LIS pt. „Na ringu. Sporty walki”.

Pytania nurtują nie tylko rodziców. Wątpliwości często też mają sami przyszli sportowcy.
Nie wiedzą, czy żeby chodzić na zapasy, trzeba być koniecznie dużym i silnym. Albo czy treningi sportów walki są tylko dla pewnych siebie zawadiaków.

„Na ringu. Sporty walki” Łukasza Olkowicza pozwala odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące sportów walki.
Autor w swojej książce wyjaśnia zasady pięciu różnych dyscyplin: judo, zapasów, boksu, taekwondo i szermierki.
Tłumaczy również, jak wyglądają treningi, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby uprawiać daną dyscyplinę, oraz jaki sprzęt jest potrzebny początkującym i zaawansowanym zawodnikom. „Na ringu. Sporty walki” to także skarbnica wiedzy o współczesnych i dawnych mistrzach zmagających się na olimpijskich ringach, matach i planszach.
Z książki dowiemy się między innymi jak zaczął trenować judo Paweł Nastula i kim był „papa” Stamm, a także poznamy filmową historię życia Jerzego Pawłowskiego.

„Wybieram swój sport” to nagradzana seria książek o sporcie. Pierwsze dwa tomy zdobyły tytuł Sportowej książki roku 2018 w kategorii: Książka dla Dzieci.
1. tom – „Na boisku” opowiada o sportach piłkarskich. Są w nim informacje o piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i baseballu.
Tom 2 – „Na śniegu” opowiada o konkurencjach zimowych: narciarstwie biegowym i alpejskim, o skokach narciarskich, łyżwiarstwie figurowym i hokeju.
Książki są przeznaczone nie tylko dla fanów konkretnej dyscypliny, ale również dla tych dzieci, które stoją przed wyborem, jaki sport uprawiać. Celem publikacji jest nie tylko zachęta do uprawiania sportów, ale też rozpowszechnianie wiedzy o dyscyplinach, których znajomość i popularność w Polsce, wśród młodszych dzieci nie jest zbyt duża.

Autorem serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny i ilustracje przygotowało studio Zespół Wespół.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...