foto

Czy pamiętają Państwo uśmiech na buzi Waszej pociechy, wielką radość w dniu, w którym przyniesiono paczkę lub wspólnie wyjęliście ze skrzynki pierwszy prawdziwy list, zaadresowany do dziecka? A może Państwa szkrab jeszcze nigdy nie otrzymał najzwyklejszej tradycyjnej przesyłki? Teraz jest okazja, by sprawić taką frajdę, dzięki nowemu projektowi edytorskiemu wydawnictwa DIDASKO, a jest nim seria wydawnicza „Listy od Misia Ptysia” .

Autorką „Listów od Misia Ptysia” jest Joanna Białobrzeska – pedagog, nauczycielka i wydawca. Od ponad 20 lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pisze także dla nich książki, podręczniki i materiały ćwiczeniowe.
Teraz Pani Joanna przygotowała dla przedszkolaków i ich rodziców niezwykłą serię „Listy od Misia Ptysia”. Składa się ona z 24 listów imiennie adresowanych do dzieci i wysyłanych cyklicznie – co 2 tygodnie.
Treścią listów są opowieści Misia Ptysia, który chce być przyjacielem wszystkich dzieci.

Historyjki o misiu, jego rodzinie, spotykanych w lesie zwierzętach, zabawach, przysmakach i rozmaitych ciekawostkach są początkiem wielkiej fascynującej przygody. Podczas czytania listów dzieci poznają świat Misia Ptysia, rozwijają wyobraźnię i spostrzegawczość. Oczekiwanie na kolejny list będzie dla dzieci niezwykłym emocjonującym doświadczeniem, a zawarte w nim niespodzianki, w tym również zadania do wykonania – ogromną radością.

Ta seria powstała także z myślą o rodzicach, którzy czytając dzieciom listy, przeniosą się wraz z dziećmi w świat pełen przygód. Będą towarzyszyć swoim pociechom nie tylko w poznawaniu świata, przybliżaniu rozmaitych ciekawostek, np. o życiu pszczół, o zwierzętach domowych i dziko żyjących, o bakteriach i metodach ich zwalczania, ale także w omawianiu trudnych wychowawczych problemów, np. samotności, smutku, złości.

„Listy od Misia Ptysia” mogą towarzyszyć dzieciom w domu, na spacerze, w podróży. Staną się wspaniałą zabawą dla tych, którzy lubią spędzać czas w interesujący, kreatywny sposób.
Listy pełne niespodzianek zapraszają zarówno do samodzielnej zabawy, jak i spotkań w większym gronie – przyjaciół lub rodziny.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...