foto

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego EGMONTU – „Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija. W marcu 2019 ukazały się kolejne tytuły. Tym razem do księgarń trafiły cztery książki, w tym dwie w podserii – fakty.

Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

Specjalnie dla młodych badaczy, ciekawych wszystkiego, EGMONT przygotował do poczytania fasycnujące opowieści:
„Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego. To książka o odwadze i skuteczności polskich pilotów w bitwie o Anglię. Opowieść wydana w hołdzie ich bohaterstwa, przypominająca, że piloci Dywizjonu 303 są dla nas Polaków powodem do dumy.

„Kolumb. Całkiem inna historia” Artura Domosławskiego z ilustracjami Gosi Herby. To lektura przedstawiająca postać Kolumba z zupełnie innej perspektywy. To również spojrzenie na dramatyczną część historii odkryć nieznanych ziem, zwanych dziś Ameryką.

Książki zostały skonsultowane z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu.
Historię Dywizjonu 303 ocenił merytorycznie Mateusz Tułodziecki z Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w cyklu „Czytam sobie” w marcu premierę również mają:
„Fasola Eulalii” to już trzecitytuł w ramach podserii przepis, Justyny Bednarek z ilustracjami Darii Solak, gdzie dostajemy gotową recepturę na odrobinę zieleni w swoim otoczeniu – ogródek w słoiku. Panaceum na spóźniającą się wiosnę.
„Rajdowa krowa” Rafała Witka z ilustracjami Pawła Mildnera. To opowieść o odjazdowej krowie z własnym samochodem wyścigowym, na tle historii o tym co naprawdę jest ważne w życiu. „Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Na rynku jest już blisko 100 tytułów w cyklu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...