foto

Wydawnictwo Zielona Sowa jest znane ze znakomitych serii polskich autorów. Opowieści o wikingu Tappim, Misi – małej dziewczynce, która umie leczyć zwierzęta, detektywistyczne perypetie Tomusia Orkiszka i jego przyjaciół czy czy wyczynach psów na medal to historie, których dzieci słuchają z wypiekami na buziakach. Ciekawe, czy najmłodszym spodoba się nowa seria „Staś Pętelka” i czy polubią jej bohatera?

Zachęcamy do poznania Stasia – czteroletniego chłopca, który na własnej skórze testuje swoje pomysły!

Pierwszy tom nowej serii nosi tytuł „Staś Pętelka. Dzielny pacjent”.

Dlaczego dzieci robią wszystko na niby? Jak smakuje zupa z piasku? I czy w ogóle warto ją jeść?
Najedzenie się piasku i dziwnych roślin spowodowało, że Staś musi iść do lekarza, którego troszkę się boi…
Czy uda mu się oswoić ten lęk?

STAŚ PĘTELKA to bogato ilustrowana seria dla dzieci, która ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka.
W tej lekturze każde dziecko odnajdzie znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza.
Lekarz już nigdy nie będzie taki straszny!

Drugi tom nowej serii pt. „Staś Pętelka. Nowy piesek” trafi do księgarni w czerwcu.

Autorką nowej serii jest Barbara Supeł, która pochodzi z Hajnówki – zielonego miasteczka położonego na skraju Puszczy Białowieskiej. Ukończyła studia na kierunku nauki o rodzinie. Po studiach założyła własną praktykę (czyli rodzinę).
Kolekcjonuje codzienne absurdy i oprawia je w ramki. Pisze teksty do książek dla dzieci.

Ilustracje to dzieło Agaty Łukszy, która miała różne plany na przyszłość – od kariery prawniczej po biuro architektoniczne, ale przez całe życie towarzyszył jej rysunek.
Prywatnie jest żoną Michała i mamą dwójki dzieci – Michaliny i Bartka, którzy są jej inspiracją. Od lat uwielbia konie i swoją małą ojczyznę – Puszczę Białowieska. Lubi podróże po nieznanych zakątkach Polski i poznawanie lokalnych historii – dlatego w wolnym czasie uprawia geocaching.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...