foto

13 marca Wydawnictwo ZIELONA SOWA oddało do rąk młodych czytelników 5 i 6 tom wyjątkowej serii „Pies na medal”.

Tym z Państwa, którzy nie znają serii „Pies na medal” króciutko o niej opowiemy.
Autorka – Barbara Gawryluk – przedstawia w książkach historię niezwykłych psów, o których można powiedzieć, że są psami na medal!
Ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi, są przewodnikami osób niewidomych, pracują w GOPR, WOPR lub dla policji, na lotniskach i uczestniczą w terapiach chorych dzieci.
Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i również niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.

„Rollek. Pies przewodnik”, tom 5
Dzieci poznają Rollka – psa przewodnika osób niewidomych, który jest prawdziwym psem na medal! Jego właścicielem jest pan Sebastian, który stracił wzrok na skutek wypadku. Zaraz po tym, gdy się dowiedział, że już nigdy nie będzie widzieć, postanowił, że jego oczami zostanie pies.
Tak poznał Rollka, z którym połączyła go niezwykła więź!
W książce opisano prawdziwe wydarzenia i prawdziwe postacie. Rollek i pan Sebastian istnieją naprawdę i tak właśnie wyglądają. Ilustratorka przy tworzeniu ilustracji inspirowała się zdjęciami prawdziwych bohaterów.„Baster. Pies ratowniczy.”, tom 6
Baster to pies ratowniczy pracujący w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Tego typu psy pracują z przewodnikami górskimi i uczestniczą w trudnych akcjach poszukiwawczych, np. kiedy ratownicy GOPR ruszają na pomoc zagubionym turystom, którzy zeszli ze szlaku albo nie potrafią odnaleźć drogi w czasie burzy lub mgły. To ciężkie i wymagające zadanie, z którym nie każdy mógłby sobie poradzić. Pies ratownik jest specjalnie do tego przygotowany i radzi sobie jak nikt inny!

Baster ma swojego pana, Jędrka, i dwóch psich towarzyszy. To mieszańce border collie i owczarka niemieckiego – Koka i Gringo. Często wszyscy razem ruszają na akcję w góry i ratują ludzkie życie.

Dotychczas w tej serii ukazały się 4 książki: „Morus. Pies ratownik” i „Falco. Pies lotniskowy” i „Czart. Pies lawinowy” i „Junior. Opiekun osób starszych”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...