foto

TVP ABC rekomenduje rodzicom serię „Przygód w bród. Już czytamy!” wydawnictwa AWM. Właśnie ukazały się w niej dwie nowe publikacje – „Pusia i jej wielka wyprawa” i „Funia i znikający las”.

W skład serii „Przygód w bród. Już czytamy!” wchodzą pełne dynamizmu opowieści o zwierzętach, zarówno dzikich, jak i domowych. Przygody bohaterów są pretekstem do przemycenia ważnych wartości, takich jak umiejętność pokonywania problemów czy szacunek do każdej żywej istoty.
Historie w sugestywny sposób oddają bogate, pełne ciepła ilustracje. Pozwalają one młodym czytelnikom lepiej utożsamić się z bohaterami książki i uwrażliwiają na los zwierząt. Publikacje są przeznaczone dla dzieci, które ćwiczą umiejętność samodzielnego czytania. Ciekawa fabuła w parze z wartką akcją zachęcają początkujących czytelników do lektury. Przyswojenie treści ułatwiają zastosowanie prostego, a jednocześnie barwnego słownictwa i podział tekstu na krótkie, przystępne partie.

Dzięki pytaniom zawartym na końcu książki mogą sprawdzić – rodzice lub samo dziecko, czy udało się zapamiętać przebieg akcji.

W lutym do rąk małych czytelników trafiły 2 nowe książeczki.
„Pusia i jej wielka wyprawa” przedstawia przygody kotki, która postanawia zobaczyć świat. Podczas eskapady Pusia przeżywa wiele przygód, zyskuje przyjaciół, poznaje życie bezdomnych kotów i stara się im pomóc. Pokonuje też piętrzące się na jej drodze trudności dzięki pomysłowości i wspólnemu działaniu.

„Funia i znikający las” to opowieść o niedźwiadku, który wraz z mamą i bratem jest zmuszony opuścić las i poszukać innego miejsca do życia. W czasie wędrówki trzy niedźwiedzie natrafiają na wiele trudności. Pokonują je dzięki silnej woli, odwadze i wzajemnemu wsparciu.

Wcześniej w tej serii ukazały się dwa tytuły: „Bumcyk i jego drużyna” – o przygodach odważnego lwa i jego przyjaciół podążających na pomoc uwięzionemu gorylowi i „Tojuś i jego droga do domu” o psie, który szukał kochającej rodziny.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...