foto

Jeden z najpopularniejszych animowanych filmów 2018 roku – „MAŁA STOPA” – już 30 stycznia będzie miał premierę na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD.
Płyty wydało GALAPAGOS Films.

„Mała Stopa” to szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania. W polskiej wersji językowej występują m.in. Stefan Pawłowski, Wojciech Mecwaldowski i Arkadiusz Jakubik, a filmowy przebój „Większy świat” wykonuje MaRiny.

„Mała Stopa” to przebojowa i niezwykle oryginalna produkcja, która podbiła serca widzów i zdobyła uznanie krytyków na całym świecie.
Wysoko w Himalajach, tam gdzie nie docierają nawet najodważniejsi alpiniści, mieści się wioska zamieszkała przez yeti. Nad sobą widzą jedynie niebo, a poniżej gęste chmury. Od pokoleń żyją w przekonaniu, że cały świat składa się wyłącznie z ich wioski oraz jej okolic, a takie istoty jak ludzie, czy „małe stopy” – jak ich nazywają, są jedynie bohaterami legend.
Nieoczekiwane zdarzenie sprawi, że zostaną zmuszeni do zweryfikowania swoich przekonań.
Akcja animacji rozpoczyna się w niewielkiej wiosce w Himalajach zamieszkałej przez yeti. Kiedy niedaleko wioski rozbija się samolot, pewien młody yeti natyka się na człowieka. Zaskoczony i przerażony tym spotkaniem informuje o nim starszyznę osady. Ta jednak nie daje wiary jego słowom. Migo postanawia udowodnić wszystkim, że się mylą. Wkrótce wieści o „małej stopie” o imieniu Percy wprowadzą zamęt w spokojnej społeczności, a yeti zaczną się zastanawiać, co jeszcze może istnieć w wielkim świecie poza ich zaśnieżoną wioską.

Animacja „Mała Stopa” powstała na podstawie książki dla dzieci „Yeti Tracks” autorstwa Sergio Pablosa, pomysłodawcy popularnego cyklu zapoczątkowanego przebojową animacją „Jak ukraść księżyc”. Obraz wyreżyserował Karey Kirkpatrick, autor „Skoku przez płot” i scenarzysta znakomitych „Uciekających kurczaków”.

W polskiej wersji językowej wystąpili m.in. Sebastian Stankiewicz (Percy), Stefan Pawłowski (Migo), Jacek Król (Omnigłaz), Małgorzata Kozłowska (Meechee), Anna Smołowik (Kolka), Jakub Wieczorek (Gwangi), Wojciech Mecwaldowski (Fleem), Arkadiusz Jakubik (Dorgle), Maria Sobocińska (Brenda).

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...