foto

Propozycja Teatru Miejskiego w Gliwicach na czas ferii 2019 to warsztaty teatralne zakończone minipokazem i spektakl „Niezwykły lot pilota Pirxa” w reż. Jerzego Machowskiego.

Warsztaty
Zimowa przygoda z aktorstwem to warsztaty teatralne – świetny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu, przełamanie nieśmiałości, rozwinięcie swoich talentów i poznanie nowych ludzi.
Uczestnicy pięciodniowych warsztatów poznają tajniki sztuki aktorskiej i stworzą swój własny minispektakl w nurcie teatru ruchu. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kostrzewa – aktorka, choreografka, pedagożka teatru.
Katarzyna gra w spektaklu „Szpak Fryderyk”, reż. Marta Streker dla dzieci w wieku od 5 lat i „O Józku, który grał bigbit”, reż. Alina Moś-Kerger, dla starszych widzów.

Od 18 do 23 lutego, w godz. 10.oo – 13.oo, zapraszamy uczestników w wieku 7-11 lat

Zajęcia mają charakter cyklu, jest konieczne uczestnictwo we wszystkich dniach warsztatów. Koszt: 100 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod nr telefonu 503 868 642 lub mailowo – e-mail edukacja@teatr.gliwice.pl.

W czasie ferii będzie też można obejrzeć spektakl „Niezwykły lot pilota Pirxa”, rekomendowany dla dzieci w wieku 8+.
Przedstawienie trwa 75 minut. Można je zobaczyć:
21 lutego, godz. 10.oo na Małej Scenie
22 lutego, godz. 10.oo, na Małej Scenie
23 lutego, godz. 16.oo, na Małej Scenie
Spektakl powstał wg „Opowieści o pilocie Pirxie” Stanisława Lema.
Niezwykły lot pilota Pirxa to teatralna wyprawa w Kosmos. Widzowie zostaną zaproszeni na pokład rakiety, aby towarzyszyć Pirxowi w locie egzaminacyjnym. Od tego lotu zależy czy Pirx zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. W przestrzeni kosmicznej czekają go nieprzewidziane. Do zdania egzaminu niezbędna będzie pomoc załogi. Oprócz tytułowego bohatera widzowie poznają szereg zabawnych a czasem groźnych postaci z Ziemi i z Kosmosu. Spektakl osnuty na motywach zaczerpniętych z opowiadań Stanisława Lema oprócz żywego planu aktorskiego wykorzystuje rozmaite tradycyjne i nowatorskie środki wyrazu, jak np. lalki i multimedia.

pozostałe aktualności