foto

Dwie postacie o imionach na „M". Dwaj chłopcy na „M". Połączeni przyjaźnią dwóch wielkich indywidualności.
W 1955 roku, gdy Sempé miał 21 lat, poznał 28-letniego Réne Goscinny'ego – swojego pierwszego paryskiego przyjaciela. W tamtym okresie Gościnny był bardzo nieśmiały, a Sempé stanowił jego zupełne przeciwieństwo. Połączyło ich takie samo poczucie humoru. Dzięki temu mogliśmy poznać „Mikołajka”.

Niewiele osób jednak wie, że z okresu wieloletniej przyjaźni Jean-Jacques Sempégo i Réne Goscinny'ego także pochodzi nieopublikowana dotąd w Polsce autorska książka Jeana- Jacquesa Sempégo – prawdziwa perełka. Perełka przez duże „M", która może stanowić wspaniałe uzupełnienie gromadzonej w ciągu lat kolekcji.
Książka „Marcelek” ukazała się 16 stycznia nakładem wydawnictwa ZNAK Emotikon.

„Marcelek”, powstały w 1969 roku, to historia spotkania dwóch małych urwisów, która okazuje się uniwersalną opowieścią o przyjaźni na całe życie.
Chłopcy idą przez świat brawurowo, mimo że nękają ich szczególne przypadłości – wydawać by się mogło proste i łatwe do rozwiązania.
Marcelek czerwieni się w każdej sytuacji. Za to jego kolega – Remek kicha prawie jak na zawołanie.
Ale proszę być spokojnym, we dwóch jest im zdecydowanie raźniej!

Książka „Marcelek” wzbudzaja ogromny sentyment, bez względu na wiek – bez względu na to, czy ma się 3 czy 103 lata, przywołuje ciepłe uczucia. A ponadto przez wzgląd na zapadającą w pamięć, charakterystyczną kreskę Sempégo cieszy subtelnym humorem, który od lat zachwyca czytelników na całym świecie.

pozostałe aktualności