foto

Czy Państwa pociechy lubią muzykę, wspólne śpiewanie? Na pewno! Polecamy więc nową płytę dla dzieci i młodzieży pt. „STRACHY, ZMORY I UPIORY”. To unikalny projekt na polskim rynku muzycznym, nawiązujący do najlepszych tradycji wydawniczych.
Płyta wydana z największą starannością, została stworzona przez małych i dużych. W jej powstanie jest zaangażowanych kilkaset osób w wieku od lat kilku do kilkudziesięciu.

Dzieci i młodzież. Wspólnie śpiewano, malowano, przygotowano okładkę, ilustracje i narrację do płyty.
Niewielkiej pomocy udzielili młodym: Andrzej Piśko – autor tekstów i Mateusz Hrynkiewicz – kompozytor.

„STRACHY, ZMORY i UPIORY” to 18 piosenek wykonywanych przez jednych z najlepszych młodych wokalistów w Polsce, uczestników takich programów jak The Voice Kids, Eurovision Junior, Hit Hit Hurra itp. Na płycie dzieci usłyszą: Nelę Zawadzką, Antka Scardinę, Stasia Kukulskiego, Wiktorię Zwolińską, Darię Domitrz, Julię Biłek i Wiktorię Czwartosz, Zuzannę Dudek, Sarę Egwu-James, Gabrielę Jeleń, Adriannę Kordowską, Adama Kordowskiego, Klaudię Łacką, Jagodę Różycką, Kacpra Siekirkę i Lilę Wassermann.
Solistom towarzyszy 27-osobowy chór dziecięco-młodzieżowy, stworzony specjalnie na potrzeby projektu.

Do płyty jest dołączona czterdziestostronicowa książeczka, zawierająca ilustracje do wszystkich piosenek, przygotowane przez dzieci i młodzież, a także słowa wszystkich utworów.

Płyta powstawała ponad rok.
Piosenki opowiadają o tym jak kochamy, dlaczego tak strasznie się złościmy, czego się boimy, o co pytamy i dokąd zmierzamy dzień po dniu. Są przepełnione duchem pozytywnego myślenia i humoru. Teksty utworów mówią też o naszej wierze, miłości do czekolady, UFO i o ocenach w szkolnym dzienniku.
Wszystko po to, by przestać się bać, bo życie to nie tylko lekcja, ale też wielka przygoda i nieprawdopodobne wyzwanie.

Dzięki narracji poprzedzającej każdy utwór „STRACHY, ZMORY I UPIORY” to nie tylko piosenki, ale także poradnik jak sobie radzić z potworami!
Utwory na płycie układają się w całość jako swojego rodzaju opowiadanie o życiu każdego z nas. O tym co nas trapi, czego nie lubimy, co, kogo i jak kochamy. Ale oczywiście można po prostu słuchać swoich ulubionych piosenek w zależności od nastroju czy upodobań.

Tu nie ma żadnych ograniczeń, zakazów, nakazów! Ta płyta ma bawić i pomagać. Bo przecież w życiu każdego z nas – dużego i małego – zdarzają się strachy, zmory i upiory. Może dzięki niej uda się okiełznać przynajmniej niektóre z nich!

TVP ABC gorąco poleca!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...