nbsp

Wspaniały duet twórców książek o Panu Kuleczce – Wojciech Widłak i Elżbieta Wasiuczyńska – w książce „Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików” opowiada słowem i ilustracjami o leśnych chochlikach, przyjaźni i o tym, że śmiech jest dobry na wszystko.
NASZA KSIĘGARNIA oddaje tę publikację do rąk młodych czytelników już 16 stycznia.

Co zrobić, gdy figle nie wychodzą?
Dlaczego, aby wygrać leśny konkurs, jest potrzebna stonoga? Czy można zatruć się powagą, przygotowując eliksir na dobry humor?

Wszystko to i wiele więcej znajduje się w książce o Figlu i Psikusie pt. „Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików”.

Autor – Wojciech Widłak – z wykształcenia jest specjalistą ds. stosunków międzynarodowych, byłym handlowcem, byłym redaktorem, wieloletnim członkiem redakcji miesięcznika „Dziecko”, w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci.
Jest współautorem serii podręczników do szkoły podstawowej („Był sobie człowiek”), autorem tekstów i współredaktorem wielu publikacji do klas 0-3. Ma w dorobku ponad trzydzieści książek, m.in. serie o Panu Kuleczce (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) i o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej).
W 2012 roku za przejmującą opowieść o chorobie dziecka „Dwa serca anioła” (z ilustracjami Pawła Pawlaka) otrzymał nagrodę Dużego Donga (przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY). Jest laureatem m.in. Nagrody Literackiej „Srebrny Kałamarz” im. Hermenegildy Kociubińskiej (2008) i nagród Guliwer w krainie Liliputów (2013) i PEGAZIK (2016).

Elżbieta Wasiuczyńska – zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowni prof. Juliusza Joniaka i dyplom (nagrodzony Medalem Rektora) na wydziale grafiki w pracowni książki i typografii prof. Romana Banaszewskiego. Zilustrowała kilkadziesiąt książek. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia 2001 za ilustracje do opowiadań „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, wyróżnienie w konkursie Świat przyjazny dziecku za książkę „Bajka o ślimaku Kacperku” Małgorzaty Strzałkowskiej, „Bronze medal” International Calendar Exibition Stuttgart 2006 za ilustracje do „My first calendar Heye”, wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2007 PS IBBY za ilustracje do książki „ZOO” Jarosława Mikołajewskiego, a w 2009 roku w tymże konkursie główną nagrodę graficzną za książkę autorską „Mój pierwszy alfabet”. Współpracuje ze „Świerszczykiem” i „Dzieckiem”. Projektowała nadruki na ubranka i billboardy dla marki Endo.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...