foto

Całą rodziną czekali Państwo na zimę? Wasze pociechy są amatorami białego szaleństwa i lubią aktywnie spędzać czas? Książka wydawnictwa POLARNY LIS pt. „ Na śniegu” pomoże bliżej poznać i wybrać jedną z pięciu zimowych dyscyplin sportowych. To już drugi tom serii dla dzieci i rodziców WYBIERAM SWÓJ SPORT.

Książka „Wybieram swój sport. Na śniegu” to wprowadzenie do świata najpopularniejszych sportów zimowych: biegów narciarskich, narciarstwa alpejskiego i snowboardu, skoków narciarskich, łyżwiarstwa figurowego i hokeja na lodzie. Lektura da młodym czytelnikom dużą porcję wiedzy o sporcie i zachęci do zimowej aktywności.

Najstarsze znalezione narty i łyżwy mają ponad 4 tysiące lat! A czy wiecie, gdzie narodziła się idea sportów zimowych? Kto może wziąć udział w zawodach Koziołka-Matołka? Ile warstw ubrań noszą narciarze biegowi? Po co łyżwom ząbki?
Łukasz Olkowicz ponownie otwiera przed czytelnikami świat sportów – tym razem – zimowych! Przedstawia sylwetki najwybitniejszych sportowców, historyczne ciekawostki i praktyczne porady dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z nartami lub łyżwami.

Jeśli kochacie zimę i lubicie spędzać aktywnie czas, sięgnijcie po książkę Łukasza Olkowicza Na śniegu. Znajdziecie tam informacje o pięciu najbardziej popularnych dyscyplinach sportów zimowych, w tym oczywiście o skokach narciarskich. Lektura książki daje młodym czytelnikom dużą dawkę wiedzy o sporcie i zachęca do aktywności. Kto wie, być może dzięki lekturze ktoś rozpocznie przygodę na zimowych arenach i pójdzie w ślady wielkich mistrzów, takich jak Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Mariusz Czerkawski czy Andrzej Bachleda-Curuś. Czytajcie i widzimy się na śniegu!. – Maciej Kot, reprezentant Polski w skokach narciarskich, drużynowy brązowy medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018, drużynowy złoty k brązowy medalista mistrzostw świata.

WYBIERAM SWÓJ SPORT to seria książek dla dzieci i rodziców autorstwa znanego dziennikarza sportowego Łukasza Olkowicza.
Kolejne tomy prezentują różne dyscypliny: piłkarskie gry zespołowe (książka Na boisku), sporty zimowe (książka Na śniegu), sporty walki i konkurencje lekkoatletyczne. W każdej części można znaleźć informacje o historii danego sportu, zasadach i niezbędnym sprzęcie, predyspozycjach koniecznych do uprawiania konkretnej dyscypliny, a także o najbardziej znanych zawodnikach i klubach sportowych. Książki zawierają także sporo ciekawostek i są bogato ilustrowane.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...