foto

Teatr Rampa już od ponad 4 lat cieszy najmłodszych spektaklem muzycznym przygotowanym na podstawie opowiadania Leszka Kołakowskiego „Kto z Was chciałby rozweselić pechowego Nosorożca?”. Prapremiera widowiska miała miejsce w grudniu 2014 roku.

Tytułowy Nosorożec nie może się pogodzić z faktem, że nie potrafi... latać. Tak bardzo chciałby oglądać świat z góry! Jego dobry znajomy – wróbel usilnie próbuje pomóc mu w spełnieniu marzenia. Ale jak wróbel ma nauczyć Nosorożca latać? I właściwie do czego jest mu to potrzebne?
Tego dzieci i dorośli mogą dowiedzieć się z przedstawienia, podczas którego przewidujemy również zaskakujące interakcje aktorów z małymi widzami.

Baśń napisana przez profesora Leszka Kołakowskiego to pochwała rzeczywistości takiej jaką jest, drogowskaz do radosnego czerpania z tego, co się ma.
Pokazuje, że warto zaakceptować i polubić siebie, swoją niepowtarzalność i związane z nią życie. Swoje przemyślenia profesor Kołakowski zawarł w prostej, uniwersalnej historii, którą na scenę przeniósł Cezary Domagała. Jego adaptacja jest barwną, wypełnioną piosenkami, opowieścią zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Podkreśla w niej, że tęsknota za czymś nierealnym zagłusza radość ze szczęścia, które jest czasami bardzo blisko nas...
Dodatkową, teatralną atrakcją dla dzieci jest zmieniająca się na ich oczach scenografia, która może twórczo pobudzić ich wyobraźnię.

Spektakl przygotowali:
scenariusz, reżyseria i teksty piosenek – Cezary Domagała, muzyka – Krystyna Kwiatkowska, scenografia – Bartosz Skoczkowski, kostiumy – Barbara Malinka.
Występują: Julian Mere, Dorota Osińska, Robert Tondera

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...