foto

Już po raz dwunasty Nela mała Reporterka książką „Nela i wyprawa do serca dżungli” zabiera swoich czytelników w magiczną podróż po najdalszych zakątkach świata.

Tym razem wyruszymy w podróż do serca borneańskiej dżungli.
Początkowo poznajemy tajemniczych mieszkańców tej wyspy.
Borneo słynie z rozmaitych plemion, a niektóre z nich są bardzo, bardzo stare. Jednym z nich są Dejakowie, których poznamy trochę bliżej.
Czy legendy o łowcach głów okażą się prawdą? Ile racji jest w ich wierzeniach i przesądach? I co najważniejsze… Czy łowcy głów naprawę istnieją? Oczywiście, że istnieją, a nawet się u nich zatrzymamy, w długim domu zwanym Long House. Dzięki temu będziemy mieć szansę poznać ich zwyczaje i dowiedzieć się czym się na co dzień zajmują i jak wygląda ich dzień. Pospacerujemy też trochę po dżungli gdzie poznamy rozmaite gatunki zwierząt i ich zachowania. Między innymi dowiemy się jak rozpoznać zdenerwowanego Boigę (Węża mangrowego), zobaczymy kolczatkę i dowiemy się jak rozszyfrować mowę ciała jeżozwierza.
A na zakończenie książki „Nela i wyprawa do serca dżungli” przejdziemy z Nelą szkolenie strzelania z dmuchawki, której kiedyś używali prawdziwi wojownicy.
W książce znajdują się rozdziały:
1. Tajemniczy mieszkańcy Borneo
2. Trzy noce u łowców głów
3. Piknik w dżungli
4. Trzeci dzień. Próba wojownika

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...