foto

W serii EGMONTU „Kluby wszech czasów” ukazała się książka, która na pewno sprawi przyjemność każdemu małemu miłośnikowi piłki nożnej – „FC Barcelona. Więcej niż futbol”. To na pewno znakomity upominek na mikołajki a nawet pod choinkę.

„FC Barcelona. Więcej niż futbol” to książka, która opowiada o wielkim katalońskim klubie piłkarskim .
Młodzi czytelnicy znajdą w niej mnóstwo informacji, ciekawostek i anegdot o stadionie Camp Nou, poznają wielu dawnych i współczesnych piłkarzy i trenerów, opisy legendarnych meczów i szokujące transfery.

Ta publikacja traktuje również o taktyce i stylu gry drużyny na przestrzeni lat i jej wielu triumfach, a także legendarnej rywalizacji z Realem Madryt i meczach El Clasico, które przeszły do historii.

Przy okazji dzieci dowiedzą się także wiele o samym mieście – Barcelonie i zakorzenionych w XIV w. stosunkach Katalonii z Królestwem Hiszpanii.
Bo Barca to „mes que un club”, jak głosi hasło na stadionie, czyli „więcej niż klub” – od początku istnienia jest ośrodkiem łączącym Katalończyków w ich walce o niepodległość, a od pewnego czasu wypełnia też misję niesienia pomocy potrzebującym.

„FC Barcelona. Więcej niż futbol” Dariusza Tuzimka to fascynująca opowieść w formie ciepłej rozmowy ojca i syna. Dostajecie oficjalne pozwolenie na podsłuchiwanie, korzystajcie!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...