foto

„Moje małe Ciacho” autorstwa Anny Powierzy to pełna humoru, zilustrowana przez Henryka Sawkę, książka logopedyczna dla dzieci. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa A&K.

Tytułowy Ciacho to wspaniały, piękny, podziwiany przez wszystkich koń, jednocześnie – straszny cykor, boi się wszystkiego.
Na szczęście jego przyjaciele – Mały (kucyk o wielkim apetycie), Mojka (żywiołowy piesek) i Stefcia (lubiąca szkołę, ale... jeszcze bardziej dni wolne spędzane w stajni) są wspaniałymi towarzyszami i podporą w świecie pełnym przerażających…. mrówek!

Nietuzinkowe ilustracje, dbałość o każdy szczegół przy przygotowaniu merytorycznym i technicznym książki, wysoka jakość materiałów, w pełni polska i interesująca tematyka – to główne atuty tej lektury.

Dzięki różnorodnym ćwiczeniom, wprowadzonym do fabuły, wykonywanym razem z bohaterami, książka wspomaga rozwój mowy, zarówno u tych młodszych dzieci, jak i nieco starszych.

Anna Powierza, aktorka teatralna i filmowa znana między innymi z telenoweli „Klan”, z wykształcenia logopedka, tak zaprojektowała ćwiczenia, aby tworzyły spójną całość treningu. Dzieci zainspirowane losami bohaterów razem z nimi wykonują szereg ćwiczeń począwszy od ogólnorozwojowej rozgrzewki, poprzez ćwiczenia oddechowe, aparatu mowy czy też ćwiczenia równoważne i rozluźniające.

Książka „Moje małe Ciacho” jest polecana przez logopedów, nie tylko jako lektura do ćwiczeń logopedycznych, ale również wspierająca szeroko pojęty rozwój dziecka.

„Ćwiczenia logopedyczne, jak każde inne wymagające systematycznego powtarzania, są dosyć nużące. Tutaj Autorka podjęła próbę ich zbeletryzowania. Dzieci wykonają je z większym zapałem identyfikując się z bohaterami tej książki, przeżywając razem z nimi przygody i uczestnicząc w bierny i czynny sposób w narracji, co ma niebagatelny wpływ na rozwój nie tylko ich komunikacji, ale także innych procesów poznawczych i emocjonalnych.”
dr n. hum. KRZYSZTOF SZAMBURSKI, logopeda, psycholog, wykładowca UW

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...