foto

„Żubr Pompik. Wyprawy” to seria książek dla najmłodszych miłośników i odkrywców przyrody, napisana i zilustrowana przez popularyzatora nauki, doktora Tomasza Samojlika. W październiku 2018 do księgarni trafiły kolejne 3 części tego cyklu.

Żubr Pompik, razem z siostrą Polinką i rodzicami wędruje po Polsce i odwiedza kolejne parki narodowe. Żubry poznają wiele gatunków zwierząt i dowiadują ciekawostek o danym rejonie Polski.

Najnowsze części zapisków z tej podróży to: „Dumny bielik”, „Ptasie stado”, „Zimna wydra”.

„Dumny bielik”
Sympatyczna rodzina żubrów przeprawia się na malowniczą wyspę Wolin. Tam, wśród pięknych starych drzew dostrzegą ogromnego ptaka – bielika. Zarówno bielik, jak i Pomruk będą zabiegać o komplementy żuberków, bo przecież każdy lubi czasem zostać pochwalony…

„Ptasie stado”
W taki dzień jak dziś Pompik ma dość swojej siostry. Polinka wciąż go zaczepia, a on wolałby w samotności zwiedzać Park Narodowy „Ujście Warty”. Jednak mieszkające tam ptaki pokażą mu, jak wiele zalet ma życie w stadzie i wspólna wędrówka.

„ Zwinna wydra”
Polinka ma wielką ochotę się bawić, ale Pomruk stanowczo odmawia, twierdząc że zabawa jest tylko dla dzieci. Przypadkowo spotkana wydra pokaże jednak żubrom, że na dobrą zabawę zawsze jest czas.

Wewnątrz każdej książki znajduje się specjalny dodatek – plakat z mapą do wyrwania!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...