foto

W pierwszą niedzielę grudnia Muzeum POLIN zaprasza dzieci wraz z opiekunami do zwiedzania wystawy „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” i udziału w towarzyszących jej wydarzeniach.

Rodzinna niedziela „Polska sprzed stu lat” na wystawie czasowej „W Polsce króla Maciusia” jest zaplanowana na 2 grudnia w godz. 10.oo-20.oo
Dla gości przygotowano całodniowy program. Udział w wydarzeniach (z wyjątkiem warsztatów rodzinnych) jest w cenie biletu wstępu na wystawę.
„W Polsce króla Maciusia” to niezwykła ekspozycja adresowana do dzieci i dorosłych, która tworzy przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczania w działaniu. Pretekstem do tego spotkania jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Muzeum przypomina trudy i wyzwania odbudowy państwa i niezwykłą postać Janusza Korczaka, pedagoga i społecznika, prekursora praw dziecka.
Przede wszystkim jednak zaprasza do zanurzenia się w fantastyczny świat powieści Król Maciuś Pierwszy. Proponuje „małym i dużym dorosłym” pasjonujące spotkanie z małym królem, pełne angażujących zadań i wspólnej zabawy w bajkowej scenografii.

Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” będzie otwarta w godzinach 10.oo-20.oo.

ZWydarzenia towarzyszące:
10.oo-11.oo; 13.3o-14.3o – AniMaćki na wystawie – to propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o otwartej i swobodnej formule. W podanych godzinach na wystawie „W Polsce króla Maciusia” będzie można spotkać muzealnych animatorów, którzy zaproszą do wspólnej podróży po Polsce Króla Maciusia. Dostaniecie dodatkowe wskazówki, zadania, zaproszenie do wspólnej zabawy. Udział w wydarzeniu w cenie biletu na wystawę czasową.
14.3o-15.3o – Opowieści o przedmiotach – wydarzenie teatralne na wystawie – to propozycja aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy – pozasłowna próba ożywienia historycznych przedmiotów na wystawie „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”.
Ukazując możliwe sytuacje związane z historycznymi przedmiotami sprzed 100 lat i nasze o nich wyobrażenia, spróbujemy dowiedzieć się jakie skrywają tajemnice, jaką opowieść zechcą nam przedstawić i dokąd nas zaprowadzą. Wyobraźnia aktorów pantomimy i widzów oraz ich wrażliwość to najlepszy drogowskaz w poszukiwaniach. Udział w wydarzeniu w cenie biletu na wystawę czasową.
Warszawskie Centrum Pantomimy to przestrzeń prawdziwego rozwoju Sztuki Pantomimy: Fundacja, Teatr, całoroczne Studio Pantomimy, spektakle realizowane przez międzynarodowych twórców tej sztuki czy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu odbywający w Teatrze Dramatycznym, to jedynie część aktywności Centrum. Prowadzone na różnych płaszczyznach działania edukacyjne i artystyczne, profesjonalny zespół teatralny a także publikacje, przyczyniają się do wzrostu zainteresowania odkrywaną na nowo Sztuką Mimu.

pozostałe aktualności