foro

Na taką książkę rodzice czekali od dawna. „Polska. Dzieje mężnego narodu” wydawnictwa BoNoBo to obowiązkowa lektura dla każdego dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z historią Polski.

Pragniemy, by nasze dzieci jak najlepiej poznały dzieje swojej ojczyzny. Jednak nie da się odpowiedzieć na wszystkie pytania, zadawane przez dociekliwe pociechy.

W takim wypadku książka „Historia Polski. Dzieje mężnego narodu” sprawdza się idealnie. To pozycja, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, dlaczego warto poznawać historię własnego narodu, kim byli nasi najważniejsi władcy i skąd w ogóle wzięła się nazwa „Polska”.

Dlaczego nasz kraj nazywa się Polska, a jego godłem jest orzeł? Jacy władcy rządzili kiedyś Polską? Po co i z kim Polacy toczyli wojny? Co jedli, jak się ubierali przed wiekami? I dlaczego warto poznawać historię swojego narodu? Na te i inne pytania dziecko znajdzie odpowiedź w tej książce.
Wspólnie z rodzicami można wyruszyć w podróż, w której czasie pozna dzieje swojej ojczyzny.

Autorem publikacji jest Mikołaj Łuczniewski, nauczyciel historii w warszawskim liceum. Przed laty był zaangażowany w ruch harcerski. Obecnie w wolnych chwilach zajmuje się propagowaniem historii i turystyką górką.

Ta pięknie ilustrowana opowieść o najważniejszych wydarzeniach i postaciach w naszych dziejach powinna być na półce każdej małej Polki i małego Polaka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...