foto

Czy Państwa dzieci mają ochotę na czytanie, grę planszową albo memo? Czy lubią rowiązywać zagadki? Wydawnictwo NOWA ERA i TVP ABC prezentują nową serię KsiążkoGry, którą polubią dzieci i rodzice, bo jest idealnym połączeniem korzyści płynących z czytania i mądrej zabawy.

- Co będziemy dzisiaj robić? – to chyba jedno z najczęstszych dziecięcych pytań.
Na szczęście rodzice już mogą zabrać dzieci w podróż do „Kopniętego królestwa”, na filozoficzne spotkanie z „Łośkiem Tośkiem”, na zabawę z zagadkowym „Psem Plusem” lub na zajęcia z „Baśniowej gimnastyki w dwóch językach”.

Dla wszystkich miłośników barwnych opowieści, logicznych zadań i gier edukacyjne wydawnictwo NOWA ERA i redakcja magazynu „Świerszczyk” przygotowały serię KsiążkoGry.
To bogato ilustrowane książki z łamigłówkami, matematycznymi bajeczkami, wierszykami, zgadywankami i ćwiczeniami logicznymi oraz językowymi, stymulującymi rozwój dzieci.
Każda książka dodatkowo zawiera grę planszową lub kartonikową.
Za książkami stoją najbardziej znani i lubiani pisarze, twórcy Świerszczyka – Karolina Haka-Makowiecka, Monika Hałucha, Natalia Usenko i Małgorzata Węgrzecka.

Pierwsze cztery tomy serii: „Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem”, „Kopnięte Królestwo. Zabawy z matematyką i językiem polskim”, „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach” i „Wyszukanka Łośka Tośka. Ćwiczenia dla oka ręki i głowy” zostały zilustrowane przez mistrzów dziecięcej ilustracji: Agnieszkę Antoniewicz, Ewę Poklewską-Koziełło, Anitę Graboś i Piotra Nagina.
Autorem gier dołączonych do poszczególnych tytułów jest Filip Haka.


Książki – rozwijają i inspirują, gry – utrwalają i porządkują!
Mądre zadania, zawarte w książkach, stymulują rozwój dzieci: bajeczki matematyczne zachęcają do obliczeń; zabawy z tekstem wzbogacają słownictwo i uczą poprawnej polszczyzny; wiersze z morałem kształtują właściwą hierarchię wartości; humorystyczne teksty zachęcają do dalszej lektury; polecenia trenują czytanie ze zrozumieniem.

Gry planszowe i kartonikowe zapewniają m.in. ćwiczenie pamięci i koncentracji oraz rozwój kompetencji społecznych.
Dla rodziców KsiążkoGry stanowią niezwykłą okazję do bycia razem z dziećmi, budowania więzi i wzajemnej bliskości.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...