foto

Seria wyjątkowych książek ZIELONEJ SOWY, przedstawiających historię niezwykłych czworonogów, o których można powiedzieć, że są psami na medal wzbogaciła się o 2 nowe tytuły – „Morus. Pies ratownik” i „Falco. Pies lotniskowy”.Te niezwykłe psy ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi, są przewodnikami niewidomych osób, pracują w GOPR, WOPR lub w policji, na lotniskach i uczestniczą w terapiach chorych dzieci.
Jak zawsze pies okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.

„Morus. Pies ratownik”
Sięgając po tę książkę, młodzi czytelnicy poznają Morusa – wielkiego, czarnego i radosnego psa, który pracuje w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Morus jest nowofundlandem, więc świetnie czuje się w wodzie. Jego łapy mają między palcami błony, które ułatwiają mu pływanie. Żeby mieć siłę i być w dobrej formie, nasz bohater wraz ze swoją opiekunką, Panią Justyną, musi trenować przez cały rok, również wtedy, kiedy plaże są puste. Codziennie rano biegają brzegiem morza, Morus jest też przyzwyczajony do pływania na skuterze wodnym i łodzi ratunkowej. Podczas roku szkolnego razem ze swoją przewodniczką odwiedza dzieci w szkołach i przedszkolach. Pani Justyna opowiada, jak należy bezpiecznie zachowywać się nad wodą.


„Falco. Pies lotniskowy”
Bohaterem tej książki jest Falco – psa, który pracuje na lotnisku. Jest specjalistą od odstraszania dzikich ptaków i innych zwierząt, aby samoloty mogły bezpiecznie startować i lądować. Falco przeszedł specjalne szkolenie i dołączył do elitarnej grupy psów strażników portów lotniczych. Takich psów jest na świecie niewiele.
Najczęściej należą do rasy border collie, jak Falco. To niezwykle inteligentne psy pasterskie, szybko uczą się zadań i komend, świetnie biegają i są bardzo wytrwałe.
Dzięki nim na lotniskach coraz rzadziej dochodzi do zderzeń samolotów z ptakami i dzikimi zwierzętami.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...