foto

Jak sprawić, by dzieci pokochały czytanie? Z odpowiedzią przychodzi Małgorzata Strzałkowska w nowej serii książek dla dzieci – Lubię czytać ze strzałką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa NOWA ERA.

„Zwariowane litery”, „Zaczarowane obrazki” i „Ukryte słowa” to trzy premierowe tytuły składające się na nową serię czytelniczą dla dzieci LUBIĘ CZYTAĆ ze STRZAŁKĄ, autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.

Książki z wierszami znakomitej poetki, z dołączoną specjalną strzałką, ułatwiają naukę i doskonalenie umiejętności czytania, wspierając rodziców i dzieci we wspólnym wejściu do świata literatury, a przede wszystkim czyniąc z nauki czytania doskonałą zabawę!

Małgorzata Strzałkowska, jedna z najbardziej znanych polskich poetek, jest od lat związana z kultowym czasopismem „Świerszczyk”, gdzie regularnie publikuje pełne humoru wiersze dla dzieci. To właśnie w redakcji Świerszczyka powstał pomysł na serię aktywizujących książek tak lubianej przez dzieci i dorosłych autorki.

Tytuły, które ukazały się nakładem edukacyjnego wydawnictwa NOWA ERA, to znakomite wiersze, które podkreślają rytm języka i uczą pięknej polszczyzny. Dodatkowe zadania do wykonania pomagają czytać ze zrozumieniem.
Bogata szata graficzna publikacji zachęca dzieci i rodziców do wspólnej, kreatywnej zabawy: w obrazkowe szarady, dopowiadanie brakujących słów, czy też szukanie ukrytych na ilustracjach elementów wymienionych w tekstach.

Książki powstały przy współpracy znanych i cenionych twórców – mistrzów dziecięcej ilustracji: Anity Andrzejewskiej i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno, Marcina Bruchnalskiego i Agnieszki Żelewskiej.

Każdy z tomów serii zawiera prezent – niespodziankę, a zarazem nieocenioną pomoc dla dzieci stawiających pierwsze kroki w samodzielnej lekturze tekstów.
Z książek można wyciąć specjalnie zaprojektowane kartonowe STRZAŁKI, które przyzwyczajają wzrok dziecka do podążania za tekstem i ułatwiają zabawę z czytaniem.

„Ukryte słowa” to wiersze, w których część słów zastąpiono obrazkami. Czytaj wierszyk z obrazkami, zastępując je słowami.
Ilustracje – Agnieszka Żelewska

„Zaczarowane obrazki” to książka, w której dzieci z pomocą strzałki odnajdują na ilustracji elementy wymienione w tekstach. Wytęż wzrok i wśród wszystkiego szukaj tego i owego.
Ilustracje: Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski-Ragno

„Zwariowane litery” – z pomocą strzałki dzieci odnajdują na obrazku litery opisane w wierszach i składają z nich nowe słowa. Złóż litery po kolei, a na pewno hasło skleisz!
Ilustracje – Marcin Bruchnalski

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...