foto

Mimo, że dopiero połowa października, wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA już myśli o Świętach. Właśnie ukazała się książka „Dobranocki na gwiazdkę”, która wprowadzi najmłodszych w cudowny nastrój.

Kto daje prezenty Świętemu Mikołajowi?
Do kogo trafi zabłąkana Florentyna na wigilijną wieczerzę?
Jak spędzić święta, gdy tata jest daleko?
Gdzie się podziały listy do Świętego Mikołaja?
Czy da się odczarować święta?

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dobranockowych historiach dla małych i dużych pt. „Dobranocki na Gwiazdkę”.
Poza tym w książce można też przeczytać o pysznych mikołajowych naleśnikach z cynamonem, o psiaku imieniem Gwiazdka, który uratował pewne święta, o niespodziewanym gościu i o królu-niemowlaku w korycie na paszę oraz o karpiu Cyprianie, siedemnastym pomocniku Aniołka.

„Dobranocki na Gwiazdkę” to gwiazdkowy prezent dla najmłodszych od znakomitych polskich autorów: Grażyny Bąkiewicz, Justyny Bednarek, Pawła Beręsewicza, Zofii Beszczyńskiej, Manueli Gretkowskiej, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Barbary Kosmowskiej, Beaty Ostrowickiej, Zofii Staneckiej, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby i Agnieszki Tyszki.

Autorką ilustracji jest Ewa Beniak-Haremska – malarka, ilustratorka, grafik.
W jej twórczości widać fascynację tematyką baśniową i oniryczną. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Przez ponad 15 lat pracy zawodowej stworzyła dziesiątki okładek i ilustracji do książek i podręczników dla dzieci, między innymi do: „Złotego ptaka. Baśni perskich”, „Bursztynowego szlaku”, „Nim przyjdą słonie” czy „Nieni z Zielonego Marzenia”.
Jej prace wystawiano w galeriach w Warszawie, Rzymie, Paryżu i Londynie.

Pani Ewa prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych.
W wolnych chwilach pisze – dla siebie, dla dzieci.
Jest miłośniczką przyrody, poezji, starych listów, autobiografii znanych i nieznanych.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...