foto

MDR Dystrybucja wydało edukacyjną serię gier dla dzieci o intrygujących nazwach: „Kurza stopa”, „Psia kość” i „Motyla noga”. Aż chce się zajrzeć do pudełek i zapoznać z zasadami!


Ta seria planszówek uczy koncentracji, rozwija wyobraźnię, ćwiczy refleks i spostrzegawczość, kształtuje kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.
Gry rozwijają percepcję i koordynację wzrokowo -ruchową, co zwiększa sprawność manualną dzieci. W czasie zabawy w „Kurzą stopę” czy „Motylą nogę” dziecko poznaje swoje możliwości i uczy się oceniać – kształtuje się w nim umiejętność porównywania i obserwacji.
Gry uczą dziecko samodzielności, podejmowania działań i zainteresowania.
Seria wywoła też uśmiech na twarzach dorosłych, którzy na pewno chętnie zasiądą do zabawy ze swoimi pociechami. Wspólna zabawa wzmacnia więź z rodzicami i z innymi dziećmi. Gry uczą przestrzegania reguł, integracji i rywalizacji – nabiera się umiejętność radzenia sobie z przegraną jak i ze zwycięstwem. Podczas rozgrywki dzieci poznają zasady fair play i nabierają świadomości, że przegrana nie jest porażką, uwalniają też emocje.

„Kurza stopa”
Robaczki opanowały podwórko i bawią się z kurką w ciuciubabkę. Tak dalej być nie może! Pomóż kurce wyłapać robaczki, bo sama sobie nie radzi. W odpowiednim momencie krzycz: „Kurza stopa!”, aby zgarnąć je wszystkie ze stołu.

„Psia kość”
Piłka, miska, poduszka, skarpeta i kapcie... Rozpoczęło się niezwykłe polowanie na psie skarby! Wskaż psa, który jest najszybszy i w nagrodę zdobywaj punkty. Krzycz: „Psia kość!”, gdy zobaczysz psa z kością i wygraj grę.

„Motyla noga”
Motyl urządził kotu szalony rajd po łące. Wytęż zmysł obserwacji, prześledź drogę motyla i wskaż, na czym usiądzie. Krzycz: „Motyla noga!”, gdy zobaczysz, że kot złapał motyla.

„Kurza stopa!”, „Psia kość!” i : „Motyla noga!” to gry dla całej rodziny. Liczą się w nich refleks i spostrzegawczość. Śmiechu przy nich wiele!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...