foto

Już 12 października rozpocznie się XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018! Jest on adresowany do: niemowlaków, przedszkolaków, uczniów i opiekunów. W tym roku na widzów czeka ponad sto teatralnych wydarzeń, najważniejsze i najciekawsze spektakle! Na tym wyjątkowym, teatralnym święcie dla małych i młodych widzów nie może zabraknąć Państwa rodzin. KORCZAK 2018 zaprasza!

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018 potrwa od piątki – 12 października do piątku – 19 października.
Podczas tegorocznej edycji odbędzie się około sto wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Zostaną zaprezentowane wyjątkowe, niecodzienne przedstawienia polskich teatrów. W repertuarze Festiwalu znajdą się propozycje dla niemowlaków, dzieci młodszych i młodzieży a także ich wychowawców.
Festiwal to także wyjątkowa, weekendowa okazja do rodzinnej przygody z teatrem. Tradycyjnie 20 minut przed każdym spektaklem odbędą się teatralne happeningi a tuż po każdym spektaklu twórcy rozmawiać porozmawiają z widzami.
Nie zabraknie corocznych wydarzeń poświęconych pamięci Janusza Korczaka. Niezmiennie od kilkunastu lat w doborze festiwalowych propozycji towarzyszy nam przesłanie patrona Festiwalu – Doktora Janusza Korczaka, by każde dziecko traktować poważnie i z każdym prowadzić poważne dyskusje, zapraszać go do rozmowy, a nie – pouczać. Dlatego też staramy się podążać za małym i młodym Widzem, za jego nowym sposobem komunikacji, prowadzimy z nim dialog, któremu początek daje spektakl. W tym roku nie zabraknie emocji wokół ważnych tematów. Wszystkie propozycje teatralne mają również na celu pobudzić wyobraźnię, zmysły, także kreatywność młodego Widza. Serdecznie zapraszamy naszych małych i tych dużych Widzów, do świata teatru. Radością dla nas jest fakt, że Festiwal KORCZAK wychował już kilka pokoleń, że pierwsze dzieci festiwalowe przychodzą na Festiwal ze swoimi dziećmi – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK.

Tradycyjnie, tak jak ma to miejsce od kilku lat, centrum festiwalowych wydarzeń będzie Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie. Festiwalowe przedstawienia odbędą się także w: Teatrze Lalek Guliwer, Teatrze Rampa na Targówku i w Teatrze Ochota.

W tegorocznym repertuarze nie zabraknie spektakli dla najmłodszych widzów.
W tym okresie życia dzieci dopiero zaczynają poznawać kształty, kolory, uczą się poznawać dźwięki…
Z myślą o nich w ramach Festiwalu KORCZAK 2018 odbędzie się kilka spektakli przeznaczonych dla NAJ NAJÓW: „PTASI BAJ”, „BLISKO, KOLOROWE DRZEWO, KSIĘŻYCOWO”.

Teatralne działania zachęcają małych widzów do obserwacji otaczającego świata, a tym samym w sposób wyjątkowy pobudzają ich zmysły, wpływają na rozwój. Festiwal od kilkunastu lat promuje i zachęca rodziców by z maluchami uczestniczyli w teatralnym wydarzeniu. Wszystko to w ramach programu Ab ovo „zacząć od jaja”, którego celem jest edukacja przez sztukę od pierwszych dni życia.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...