foto

Kolejny tom ilustrowanej serii wydawnictwa RM „POLSCY SUPERBOHATEROWIE” o niezwykłych Polkach i Polach jest już w księgarniach. Tym razem to opowieść o Irenie Sendlerowej.

Czwarta książka z serii Polscy Superbohaterowie jest poświęcona Irenie Sendlerowej.
Główną bohaterekę – Majkę – czeka niezwykła podróż w czasie. Podczas lekcji po raz pierwszy słyszy nazwisko Ireny Sendlerowej – wrażliwej dziewczynki i nieustraszonej kobiety, która podczas wojny uratowała dwa i pół tysiąca ludzi i została polską superbohaterką.

Tak zaczyna się opowieść o narodzinach przyjaźni z nieco zarozumiałą Wiktorią, dość ponurym Ignacym i z kotem Zuzełem, których połączyło zaangażowanie w poznanie trudnej i mrocznej historii XX wieku i roli odegranej w niej przez Irenę Sendlerową.

Opowieść o Irenie Sendelrowej zaczyna się w 1910 w Warszawie – tutaj dorastała, otoczona miłością rodziców, bawiła się z żydowskimi rówieśnikami i stawała w ich obronie, kiedy studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Całe dorosłe życie poświęciła pomaganiu drugiemu człowiekowi: jako pracowniczka socjalna i opiekunka społeczna a także ratując najmłodszych mieszkańców getta warszawskiego od okrutnej śmierci.

To mądra książka, TVP ABC poleca!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...