foto

19 września nakładem wydawnictwa WILGA ukazała się pierwsza powieść dla dzieci autorstwa Marty Kisiel pt. „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”. Dotychczas pisarka specjalizowała się w literaturze fantasy.

„Małe Licho i tajemnica Niebożątka” to ciepła i mądra opowieść o trudach dzieciństwa, o samodzielnym stawianiu czoła światu i o odwadze bycia innym. To idealna książka dla młodych czytelników, dla których szkoła to także próba przekonania siebie do innych.

Charakterystyczny dla autorki język skrzy humorem, z kart powieści tryska magia, a do uroczych bohaterów przywiązujemy się od pierwszych stron.
Autorką ilustracji jest Paulina Wyrt.

Oto fragment opinii o „Małym Lichu i tajemnicy Niebożątka” Aleksandry Szwed: „ (…) Urzekająco piękna historia przygód małego chłopca i jego równie małego anioła, która w każdym zdaniu wzrusza, bawi i uczy. Opowieść o tym, jak nieludzko trudne bywa dorastanie. O tym, że „normalność” to pojęcie nie tylko względne, ale też stanowczo przereklamowane. Książka o rzeczach naprawdę ważnych – znaczeniu przyjaźni, miłości i… nieustępliwości.
To wspaniała lekcja tolerancji, życzliwości i wrażliwości dla najmłodszych, a jednocześnie genialna i pełna humoru instrukcja obsługi Niebożątek dla dorosłych.”

pozostałe aktualności