foto

Skorpiony, stonogi i karłowate słonie, a wszystko w otoczeniu gęstej dżungli zamieszkanej przez „ludzi z lasu”. W najnowszej książce Neli „Nela i sekrety dalekich lądów” wybierzemy się w podróż na Borneo – trzecią największą wyspę na świecie.


Nela już wielokrotnie udowodniła, że nie boi się nawet najgroźniejszych przygód.
Nurkowała z rekinami, odwiedzała dzikie plemiona Papui i Nowej Gwinei, a nawet poszukiwała zatopionych galeonów na dnie Morza Karaibskiego. Tym razem, najmłodsza reporterka na świecie, zabiera nas w podróż na Borneo – wsypę, w której bujnych lasach znaleźć można niespotykane nigdzie indziej zwierzęta, czy tajemniczych „łowców głów”.

Podróż na Borneo, Nela rozpoczęła od starannych przygotowań – sprawdzenia ekwipunku, klasyfikacji lokalnych gatunków fauny i flory i zgłębienie historii wyspy. W pierwszą wędrówkę po dżungli, Nela rusza tuż po wylądowaniu na lotnisku. Aby jednak wejść do puszczy i odnaleźć ślady pantery mglistej, musi pokonać rzekę pełną niebezpiecznych krokodyli różańcowych.
W kolejnych rozdziałach poznajemy niesamowitą faunę wyspy – od orangutanów, zwanych „ludźmi z lasu”, po lotokoty.
Wyruszamy razem z Nelą na nocny trekking po dżungli, wyposażeni w ultrafioletową latarkę, aby zobaczyć jak wygląda dziki las w blasku księżyca i poznajemy zwierzęta, które świecą w ciemności.

„Nela i sekrety dalekich lądów” to książka, która w przystępny i interesujący dla najmłodszych sposób opowiada o podróży 13-letniej reporterki.
Prócz zdjęć i reprodukcji starych książek i manuskryptów, dzieci mogą skorzystać z tajnych kodów i aplikacji See More, dzięki której zobaczą dodatkowe materiały video wzbogacające treść książki.

Książki Neli Małej Reporterki to bogata kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak ważne w życiu są marzenia i dążenie do ich realizacji.
Dotychczas nakładem wydawnictwa BURDA PUBLISHING POLSKA ukazało się dziesięć książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i tajemnice oceanów”, „Nela i polarne zwierzęta” oraz „Nela na wyspie rajskich ptaków”.
Wszystkie książki Neli cieszą się wielką popularnością. Na jej spotkania autorskie przychodzi rekordowa ilość osób. W 2017 roku frekwencja sięgała nieraz ponad dziesięć tysięcy małych czytelników. Książki Neli rozwijają czytelnictwo i głód wiedzy o świecie.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...