foto

„Dlaczego gwiazdy migocą?” to trzeci tom cieszącej się popularnością serii „Dlaczego?”, w której dotychczas ukazały się książki: „Dlaczego sztuka pełna jest golasów?” i „Dlaczego ryby nie toną?”. Książki ukazują się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.

Tym razem autor zabiera małych czytelników do fascynującego świata nauki.
Opowiada o gwiazdach i planetach, o powstaniu Wszechświata, , o pojawieniu się i wyginięciu dinozaurów, o naszych praprzodkach, o życiu roślin, ale też o tajemnicach ludzkiego organizmu.

Główną ideą książki „Dlaczego gwiazdy migocą?” jest przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej, do świata nauk ścisłych dla. Autor objaśnia terminy z takich dziedzin, jak: astronomia, chemia, fizyka, historia naturalna, biologia,. Angażuje małych czytelników i prowokuje, a zarazem ośmiela ich do zadawania pytań. Skłania dziecko do samodzielnego rozumienia otaczającego go świata, oswaja je również z trudnymi zagadnieniami („Czy coś może żyć na mojej twarzy?”, „Czy jedzenie może zmienić moje ciało?”, „Dlaczego łuszczy mi się skóra?”, „Dlaczego lekarstwa są takie niedobre?”, „Czy rośliny mogą zabijać?”, „Dlaczego nie wolno jeść pleśni?”, „Skąd wiadomo, jak wyglądamy w środku?”).

Pozostale Aktualności