foto

Sukces serii CZYTAM SOBIE (pierwszego programu wydawniczego na rynku, wspomagającego naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat) sprawił, że powstała nowa literacka linia książek – CZYTAM SOBIE z BAKCYLEM. To pozycje EGMONTU dla młodych czytelników, którzy opanowali trzeci poziom CZYTAM SOBIE, zarazili się bakcylem czytania i poszukują bardziej rozbudowanej, dojrzalszej fabuły rozwijającej ich zamiłowanie do czytania. Pierwsze tytuły nowej linii „Maurizio. Kot w okularach” i „Tajemnica namokniętej gąbki trafiły” do księgarń 19 września 2018.

Humor, wciągające historie, najlepsi polscy autorzy i ilustratorzy, duże litery, wygodny, poręczny format to co najlepsze w Czytam sobie, znalazło się teraz też w CZYTAM SOBIE z BAKCYLEM w nowym wymiarze, z jeszcze większą liczbą stron! I, jak zawsze, jest to porcja świetnej zabawy! Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, miłośników błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu oraz charakterze w ramach serii ukazały się:

„Maurizio. Kot w okularach” Katarzyny Kozłowskiej z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.
„To śmieszna, słodko-gorzka historia z życia kociego celebryty, napisana brawurowo i ze znajomością rzeczy przez posiadaczkę dwóch kotów.” – jak pisze w recenzji Joanna Olech.
To również zabawna historia, pełna błyskotliwych żartów i celnych spostrzeżeń na temat współczesnego życia, ukrytych w kocich metaforach. Perypetie głównego bohatera, Maurizio, zaczynają się od pozornie nieistotnego przedmiotu, jakim są okulary. Świat kociego show-biznesu nigdy wcześniej czegoś takiego nie widział.

Maurizio, wokalista niezwykle słynnej kapeli Stalowe Wibrysy nie boi się nikogo. Może tylko własnej mamy. Dlatego na jej prośbę pewnego dnia kupuje okulary. Pozornie nieistotny przedmiot staje się początkiem wielu perypetii głównego bohatera. .. Książka Katarzyny Kozłowskiej to zabawna historia, pełna błyskotliwych żartów i celnych spostrzeżeń na temat współczesnego życia, ukrytych w kocich metaforach.„Tajemnica namokniętej gąbki” Zofii Staneckiej z ilustracjami Agnieszki Surmy to z kolei opowieść z korytarzy pewnej szkoły, w której zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś zamienia worki, chowa buty, moczy kredę i gąbkę do ścierania tablicy. Uczniowie – Bratek i Ziutek – próbują odkryć, kto ukrywa się w szkolnej piwnicy. Jaką rolę odegra w tym wszystkim piłka nożna? Jedno jest pewne! Rozwiązanie tajemnicy to dopiero początek ich przygód…

CZYTAM SOBIE z BAKCYLEM to kontynuacja dobrych wzorców serii CZYTAM SOBIE i zaproszenie do świata literatury dla dzieci w wieku od ok. 8 lat, które chcą by ich przygoda z książką trwałą dłużej.
TVP ABC rekomenduje tę nowość.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...