foto

Skąd się biorą krasnoludki? Gdzie mieszkają i czym się zajmują? Na te i wiele innych pytań dotyczących niezwykłych stworzonek dzieci i rodzice znajdą odpowiedź w przepięknej książce „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”, która ukazała się nakładem NASZEJ KSIĘGARNI.„Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” to niezwykły zbiór informacji na temat krasnoludków. Skąd się biorą i jak przemieszczają? Gdzie mieszkają i co mają w środku? Co jedzą i co robią w wolnych chwilach? Jakie sporty uprawiają? W których dziedzinach odnoszą największe sukcesy? To tylko niektóre informacje. W książce znajdziecie ich wiele, wiele więcej – o krasnoludkach domowych, leśnych, bajkowych, porannych, a nawet doniczkowych.

Na szczegółowych ilustracjach w książce „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” dzieci obejrzą między innymi ślimochód, wyścigi w miodzie po chlebku z twarożkiem, człowieka zakażonego krasnoludozą, niezwykłą wspinaczkę na słodkotysięcznik, a nawet bliskie spotkanie III stopnia z kosmoludkami.

Młodzi czytelnicy dowiedzą się, dlaczego giną smartfony, skąd naprawdę biorą się dziury w serze, dlaczego w mieszkaniu ciągle się kurzy i czy psy rzeczywiście szczekają bez powodu.


Maciej Szymanowicz – autor książki i jej ilustrator – w dzieciństwie kochał rysować, ale studiować postanowił na białostockim wydziale lalkarskim Akademii Teatralnej. Został aktorem lalkowym, ale to zajęcie nie przypadło mu do gustu. Powrócił do miłości z dzieciństwa.
Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.
W 2014 wydał autorską książkę „Najmniejszy słoń świata”. Za ilustracje do książki „Asiunia” otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy (2011), a za „Wszystkie moje mamy” nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka i nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci (2014).

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...