foto

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” po raz szósty będzie bawił, wzruszał i edukował. W październiku Strefa Kultury Wrocław i Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych zapraszają młodych widzów na kilka dni wspaniałej przygody z teatrem i spotkania z artystami z całego świata.Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”, który potrwa od 4 do 7 października, to podróż po świecie m.in. teatru klasycznego, nowatorskiego, lalkowego i cyrkowego, otwartego na różne grupy wiekowe i dostosowanego do wrażliwości młodych poszukiwaczy artystycznych wrażeń.

W tym roku Wrocław odwiedzą goście z Danii i Słowacji, a wśród spektakli pojawi się kilka znanych – małym i dużym – historii: „Księga dżungli”, „Piotruś Pan”, widowiskowo zrealizowana opowieść o Janosiku oraz „Romeo i Julia” przedstawieni jako tańczące robaki.


Festiwal spełnia bardzo ważne zadanie – dociera tam, gdzie teatr zwykle nie dociera. Do miejsc nieoczywistych, z daleka od centrów kultury – w plenerze, hospicjum, w osiedlowym ośrodku kultury. Twórcy festiwalu nie tylko dostarczają rozrywki, ale także uczą i rozwijają, dlatego „Dziecinada” to nie tylko spektakle, ale również warsztaty, zabawy animacyjne i edukacyjne gry. Przez cały festiwal w galerii Impartu będzie także można podziwiać makiety kolejowe przygotowane przez Kolejkowo i wystawę prac dzieci z Kliniki Przylądka Nadziei.

Bilety już są dostępne, można rezerwować miejsca na wybrane spektakle.
Program Festiwalu znajduje się w załączniku, na górze tej strony.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...