foto

„Wrzesień z podróżnikami” to trwający miesiąc festiwal spotkań z niezwykłymi ludźmi, odwiedzającymi Pokoje Rodzinne Fundacji Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie.
W poniedziałek, 3 września, odbyło się pierwsze spotkanie, otwierające 3. edycję wydarzenia.

Maile, rozmowy, pośrednictwo przyjaciół, listy słane tradycyjną pocztą, rowerowi kurierzy, piesi – każda forma kontaktu sprawdza się na etapie uzgodnień z najczęściej zwiedzającym właśnie świat podróżnikiem. - To już 3 edycja wrześniowych podróży. Co roku staramy się przenosić góry, żeby dzieci i rodzice, którzy towarzyszą im w szpitalu, mieli możliwość spotkać naprawdę wyjątkowych ludzi. Jednym przedłużamy wakacje, innych inspirujemy na całe życie, dla kolejnych wykłady są najfajniejszą częścią ich pobytu w szpitalu – mówią Magda Piotrowska i Krzysztof Daniluk z Fundacji Ronalda McDonalda.

Od 2016 roku, we wrześniu, w Pokojach Rodzinnych Szpitala Pediatrycznego WUM pojawia się elita ludzi, którzy odkrywają świat i dodatkowo potrafią o tym fascynująco mówić. Dzielenie się opowieścią, zdjęciami, filmami, pamiątkami z podróży, pokazywanie śladów, jakie podróż zostawia na ciele i duszy podróżnika to dla dzieci coś więcej niż przygodowe popołudnia!

Inauguracja tegorocznego festiwalu rozpoczęła się w poniedziałek, 3 września, o 16.3o od „Spotkania z dzikim człowiekiem”, czyli Grzegorzem Dzikim.
W tym roku będzie to 12 spotkań i 3 pokazy filmowe. Codziennie, do południa, wolontariusze Fundacji Ronalda McDonalda osobiście zaproszą każde dziecko i rodziców na popołudniowe spotkanie.

Bilety/ zaproszenia są rewelacyjną pamiątką i jednocześnie uzupełnieniem Paszportu Podróżnika, który dzieci znów wypełnią autografami naszych gości.

Kalendarz wydarzeń „Wrzesień z podróżnikami” z Fundacją Ronalda McDonalda:
3 września, 16.3o Grzegorz Dzik, „Spotkanie z Dzikim Człowiekiem”
4 września, 16.3o Beata Latos, „Dzika Afryka? Małe i duże zwierzęta sawanny”
6 września, 16.3o Kinga Baranowska, „Powyżej 8 tysięcy metrów, czyli świat ponad chmurami”
10 września, 16.3o Piotr Cieszewski, „Mój Everest”
11 września, 16.3o Anna Karpa, „Chiny? Dlaczego nie...”
12 września, 16.3o Julia Stańczyk, „Czy świat może się znudzić? czyli o ciekawości odkrywania"
17 września, 16.3o Wiktoria Mockałło-Tenderenda i Tadeusz Tenderenda, „Indonezja. W krainie smoków i wulkanów”
19 września, 16.3o Witek Muchowski, „W krainie kiwi i innych osobliwości - podróż do Nowej Zelandii”
20 września, 16.3o Maciek Antkowiak, „A ja wam powiem gdzie się kryje prawdziwe szczęście”
27 września, 16.3o Anna Dębicka, „Po morzach i oceanach z MSC”

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...