foto

„Mały atlas motyli”, który na początku września ukaże się nakładem wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA to już drugi po „Małym atlasie ptaków” ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów – Ewy i Pawła Pawlaków.W „Małym atlasie motyli Ewy i Pawła Pawlaków” dzieci znajdą przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków motyli, sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków.

Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak.

To uroczy i inspirujący elementarz dla każdego początkującego motyloznawcy!
TVP ABC poleca!

O autorach słów kilka…
PAWEŁ PAWLAK jest precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym ilustratorem, że rysunki koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z nylonowych włókien hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.

Jednym z pierwszych wspomnień EWY KOZYRY-PAWLAK jest graffiti, które przyszła artystka z wielką fantazją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu).
Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania.
Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci. Pani Ewa też pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...