scooby-doo

„Scooby Doo” to animowany serial amerykański, trzeci z serii wyprodukowanych z z tym samym, tytułowym bohaterem. Opowiada o przygodach zgranej grupy przyjaciół: Freda Jonesa, Daphne Blake, Velmy Dinkley i Norvillego „Kudłatego” Rogersa i o ich wiernego, gadającego psa o imieniu Scooby Doo. Tworzą oni Tajemniczą Spółkę podróżującą po świecie i rozwiązującą kryminalne zagadki. Przyjaciele jeżdżą vanem, który nazwali „Wehikułem Tajemnic”. Na ogół dość przypadkowo trafiają na ślad tajemniczych zdarzeń, które stają się dla nich wyzwaniem. Mimo pozornej niezdarności Scooby-Doo i przyjaciele zawsze znajdują ich wytłumaczenie. W ten sposób zostają prawdziwymi bohaterami.
W każdym odcinku serialu pojawiają się czarne charaktery – potwory, duchy lub upiory, którymi w rzeczywistości są przestępcy w przebraniach, dokonujący: kradzieży, oszustw, przemytu, fałszerstw, czy zastraszeń. Przeważnie to Kudłaty i Scooby pierwsi wpadają na potwora a ponieważ są tchórzami, uciekają z wielkim krzykiem. Często również się przebierają, aby zmylić straszydło. Jednak zawsze przyjaciele demaskują potwora jako przebierańca i wyjaśniają jego plany.

Oglądaj w TVP ABC od 3 września 2018, codziennie o godz. 2o.5o i o godz. 17.oo.

Pytanie 7 – 7 października
Który z bohaterów animacji „Scooby Doo” ma bardzo słaby wzrok i musi nosić okulary?
Odpowiedź – Źle widzi Velma, dlatego musi nosić okulary.
Czas na nadsyłanie odpowiedzi upłynął w poniedziałek, 8 października, o godz. 1o.
Jak już wiecie z regulaminu, trzeba je przesyłać mailem na adres abc@tvp.pl, z dopiskiem w temacie maila SCOOBY DOO 7.
W tym ostatnim konkursie nagradzamy czworo dzieci:
Milenę Mućkę, 13 lat, Dąbrowa Górnicza
Erica Cieślara, 7 lat, Goleszów
Tomka Osińskiego, 12 lat, Mikułowice
Tobiasza Rykowskiego, 10 lat, Włocławek
, a upominkami są komplety pościeli widoczne na zdjęciu obok.

Tym pytaniem zakończyliśmy naszą konkursową serię. Zachęcamy do udziału w innych konkursach. Nagrody można wygrać w Teleranku, Supełkowym ABC, Margolci i Misiu.

Rada jest prosta. Trzeba wziąć udział w jednym z naszych konkurów.
A będzie ich 7.
Zabawę w zgadywanki zaczęliśmy w niedzielę, 16 września, tuż po zakończeniu popołudniowej emisji serialu, czyli ok. godz. 17.25.

Pytania, które przygotowaliśmy, adresujemy do dzieci w wieku
od 3 do 14 lat. Nie są one związane z odcinkiem wyemitowanym tuż przed konkursem, a z całą serią.
Odpowiadamy na nie mailem, wysyłając rozwiązanie na adres abc@tvp.pl, z dopiskiem w temacie maila SCOOBY DOO i numerem konkursu. Zatem w pierwszym konkursie w temacie maila piszemy SCOOBY DOO 1.

Uwaga! W treści maila, poza odpowiedzią, trzeba podać: imię i nazwisko dziecka, wiek i adres korespondencyjny. Brak tych danych jest traktowany jak zła odpowiedź.

Laureatów każdego konkursu będzie wyłaniać redakcyjne jury w drodze losowania a ich lista zostanie opublikowana na tej stronie najpóźniej w ciągu 3 dni od ogłoszenia zagadki.
Po wysłaniu nagród i upływie dwóch tygodni, gwarantujących, że przesyłka dotarła, wszystkie maile z odpowiedziami i danymi dzieci zostaną usunięte.

zapraszamy-do-zabawy