foto

Wydawnictwo GRANNA i TVP ABC zapraszają do udziału w 6. edycji konkursu „Wymyśl grę, zostań autorem Granny!”
Już wkrótce zostaną wydane gry „Mali Superbohaterowie: Misja odpady” (tytuł roboczy) i „Moje małe zoo” (tytuł roboczy), które zwyciężyły w 5. edycji konkursu.

Konkurs jest adresowany do kreatywnych osób, które mają pomysł na planszową grę rodzinną. W tej edycji jest jednak po raz pierwszy wymóg – tematyka gry.

Organizatorzy czekają na matematyczne planszówki.
Zatem do 31 października, zgodnie z załączonym regulaminem (zamieszczonym na górze strony), trzeba przesyłać projekty gier, które będą rozwijały matematyczne zdolności, podkreślały wybrane matematyczne zagadnienie, wspierały umiejętności rachunkowe, geometryczne lub logiczne.

Zachęcamy do twórczych działań i do włączenia w nie swoich pociech. To przecież dla nich są gry, a dzieci mają niesamowite pomysły.

W poprzedniej edycji na konkurs nadesłano 63 prace i to nie tylko z Polski. 3 były z Litwy, a jedna - z odległej Japonii.
I to właśnie przed rokiem do grona autorów dołączyły dzieci, które przysłały swoje prototypy przygotowane pod okiem nauczycieli
. Najmłodszy uczestnik ubiegłorocznej edycji, pięcioletni Feliks, razem z mamą stworzył grę, która zwyciężyła w 5. edycji! To ich gra będzie miała premierę podczas uroczystej Gali w styczniu 2019.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...