foto

We wrześniu 2o2o do księgarni trafiło 2. wydanie kolejnego tomu z uroczej serii, objętej patronatem TVP ABC, „Jak schować Lwa”. Książki o małej dziewczynce Malwince i jej niezwykłym przyjacielu – wielkim, ale łagodnym i uczynnym Lwie, pokochały dzieci w 18 krajach.
W Polsce w AMBERKU wydano już trzy tomy – „Jak schować Lwa”, „Jak schować Lwa w szkole” i „Jak schować Lwa przed Babcią”.

Książka „Jak schować Lwa w szkole”, obsypana międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami, ukazała się nakładem wydawnictwa AMBER.

Każda z tych części w ciągu ostatnich niespełna dwóch lat doczekała się wznowień.
A niebawem – w listopadzie – dowiemy się „Jak schować Lwa na Święta”. To będzie 4. tom serii. Na razie jednak czas na szkołę…, czyli „Jak schować Lwa w szkole” . Ten tytuł od końca września ponownie jest w księgarniach.

Malwinka poznała i pokochała Lwa, wbrew wszelkim przeciwnościom, kiedy przybył do miasteczka, żeby... kupić sobie kapelusz.
Wszyscy bardzo się go bali i byli przeciwni jego obecności, do czasu kiedy okazało się, że to nie jest – jak mówi dziewczynka – „taki zwyczajny Lew”. To dobry i odważny Lew; Lew, który ocaliły ulubiony świecznik i burmistrza przed rabusiami.
Dlatego mieszkańcy uznali Lwa za bohatera, przestali się go bać, i rodzice zgodzili się, by zamieszkał z Malwinką.
Odtąd przyjaciele są nierozłączni, ale jest jedno miejsce, gdzie lwom jest wstęp wzbroniony – wszyscy wiedzą, że lwy nie mogą chodzić do szkoły razem z dziećmi.
Jednakże Lew Malwinki nie daje za wygraną – wszędzie zakrada się za nią, choć pani nauczycielka jest bardzo niezadowolona. Lew jest inteligentny i bystry, a przede wszystkim dba o dobro Malwinki i wszystkich ludzi, których chce chronić.
W książce „Jak schować Lwa w szkole” jak i w innych tomach Lwa, Malwinkę czeka wiele przygód, bo zwierzak nie zostawia dziewczynki, znajduje sobie coraz to wymyślniejsze kryjówki i nawet jedzie jako pasażer na gapę, na szkolną wycieczkę do muzeum...
Wiele się dzieje, jest zabawnie i wzruszająco.
Przygody czekają naszych bohaterów i nas wszystkich, bo Lew jest bardzo stanowczy i znowu będzie musiał pomóc dzieciom i je ochronić.

Popularność serii o Lwie nie dziwi, bo obok niezwykle oryginalnych, wyrazistych ilustracji i kolorów, są rezolutni i sympatyczni bohaterowie.
I bardzo pokrzepiające radosne przesłanie, że ten, kto ma pozytywny cel i chce nieść pomoc innym, nie powinien zważać na przeszkody, bo jego starania prędzej czy później przyniosą rezultaty i zostaną docenione.
To kolejna pozycja w AMBERKU o zwycięskie sile przyjaźni!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...