foto

Niezwykle popularna seria książek „Strrraszna historia” za sprawą wydawnictwa EGMONT wraca do księgarni! Nowe wydanie pojawi się 22 sierpnia. To cykl, który sprawia, że nauka historii przestaje być nudna. Coś dla dzieci i młodzieży o mocnych nerwach i sporym poczuciu humoru.

Seria książek „Strrraszna historia” przedstawia najważniejsze wydarzenia w zabawny, czasami bardzo dosłowny sposób, ale za to bez zadęcia i patosu często spotykanych w szkole i w podręcznikach.
W poszczególnych tomach najstraszniejsze fakty stają się bardziej oswojone, a szczegółowe informacje, daty, postacie, zdarzenia i ciekawostki są łatwiejsze do zapamiętania dla młodych czytelników.
Dzięki niebanalnej narracji, komiksowym ilustracjom i sporej dawce humoru każdy może polubić naukę historii.
Wśród premierowych tytułów znalazły się: „Ci niewiarygodni Inkowie”, „Ci paskudni Aztekowie”, „Ci rewelacyjni Grecy”, „Ci wredni Rzymianie”, „To okropne średniowiecze” i „ Ci okrutni wikingowie”.

Seria „Strrraszna historia” to światowy bestseller, wydany w ponad 30 językach i sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. Książki, które ukazują się w Polsce, zostały napisane przez Brytyjczyka Terry’ego Deary’ego i zilustrowane przez Martina Browna – australijskiego rysownika komiksów i brytyjskiego autora i ilustratora – Phillipa Reeve’a.
Fenomen tych książek tłumaczy sam autor, Terry Deary, podkreślając w wywiadach „…To oburzające, że nie mówimy dzieciom prawdy o historii. Mam nadzieję, że moje książki właśnie to robią”.
Autorzy, zarówno pisarz, jak i ilustratorzy, chcą po pierwsze bawić swoich czytelników, a po drugie przekazywać im rzetelne informacje. Chcą angażować młodzież, by zobaczyła, że to, co jest faktem dla jednych badaczy, dla innych nie jest już tak oczywiste. Dlatego Deary, opisując historyczne wydarzenia, często powołuje się na opinie różnych naukowców i podważa nieomylność niektórych historyków. Czyni to wszystko w typowym dla siebie stylu makabreski.

Cykl „Strrraszna historia” to niebanalne opowieści zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, ciekawostek i emocji zachęcają dzieci i młodzież do poznawania prawdy o przeszłości. Każdy z tomów serii pokazuje, jak bardzo może być ona fascynująca. Jest szansa, że młodzi czytelnicy pokochają historię i nie raz zaskoczą swoich nauczycieli posiadaną wiedzą.

Kolejne tytuły w serii ukażą się w pierwszym kwartale 2019 roku.

pozostałe aktualności