foto

Polska jest piękna i różnorodna. Teraz, dzięki książce „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur”, wydanej przez ZNAK EMOTIKON, dzieci mogą poznawać nasz kraj wspólnie ze swoimi ulubionymi bajkowymi bohaterami.

Bajkowi bohaterowie powracają! Pora na kolejną przygodę! Tym razem Bolek i Lolek szukają skarbów polskich kultur rozsianych po całym kraju. Jak Polska długa i szeroka, tak piękna i różnorodna. Całe jej bogactwo trzeba poznać i odkryć na nowo.
„Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” to druga część kultowej już książki „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”. Obie publikacje, wydane w formie picturebooków, zawierają duże ilustracje, zachęcające dzieci do odkrywania skarbów Polski – związanych zarówno z kulturą, jak i z geografią.

Razem z głównymi bohaterami dzieci poznająniezwykłe miejsca i odkrywają nowe, często nieznane, polskie tradycje. W książce „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” pojawią się m.in: bałkańska pita (z powiatu bolesławieckiego), święto Jordanu obchodzone w Przemyślu, pochód Lajkonika z Krakowa, muzyka romska (związana z Międzynarodowymi Spotkaniami Zespołów Cygańskich w Gorzowie Wielkopolskim) czy malowane chaty z Powiśla Dąbrowskiego. Bogactwo kulturowe przedstawione za pomocą kolorowych ilustracji i interesującego tekstu z pewnością zachęci młodych czytelników do podróży (nawet jeśli na razie będą to jedynie podróże palcem po mapie!).

Dzięki elementom ukrytym na dużych, kolorowych ilustracjach, najmłodsi czytelnicy będą też mogli dodatkowo bawić się w wyszukiwanie drobnych szczegółów i tym samym rozwijać swoją spostrzegawczość.

Bolek i Lolek od lat łączą pokolenia, bawiąc, ucząc i niejednokrotnie rozśmieszając czytelników. Darzeni sentymentem przez rodziców, stają się najlepszymi przyjaciółmi ich dzieci.

Zapraszamy do nietypowej podróży przez Polskę, w trakcie której chłopcy poszukują skarbów polskiej kultury. Nasz kraj skrywa w sobie wiele dobrego, dlatego podróżnikom jest potrzebna pomoc! Państwa i Wasze dziecko czeka tradycyjne malowanie chat w Zalipiu, uczta z pyszną roladą i modrą kapustą na Śląsku oraz najlepsza zabawa w rytm radomskiego oberka.

To jak – plecak już spakowany?

pozostałe aktualności