foto

W lipcu nakładem wydawnictwa FoxGames ukazały się dwie wspaniałe gry – „Manhattan” i „Pogromcy potworów”.

„Manhattan” to najnowsza wersja gry, który od ponad dwóch dekad jest uznawana za klasykę gatunku. Za prostymi zasadami, które można wytłumaczyć dosłownie w pięć minut kryje się głębia, którą docenili gracze i krytycy na całym świecie.
„Manhattan” otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę w branży – Spiel Des Jahres 1994 a także tytuł Najlepszej gry famililijnej w Szwecji w 1995 r, a także Gry roku 1995 w Finlandii.

Drapacze chmur to współczesny symbol władzy i potęgi.
Uczestnicy zabawy przemierzają największe światowe metropolie i poszerzają w nich swoje wpływy. W tym wyścigu do bogactwa może zwyciężyć tylko ta osoba, która najlepiej zaplanuje światową ekspansję.
W swoim ruchu uczestnicy wybierają jedną z dostępnych kart budowy, która określa im pozycję, gdzie można wybudować wieżowiec. Następnie gracz wybiera jedno z miast i we wskazanym miejscu buduje, bądź nadbudowuje jeden z istniejących wieżowców. Na koniec każdej z 4 rund następuje podliczenie. Zawodnicy zdobywają punkty za każdy kontrolowany drapacz chmur, większość w danym mieście i najwyższy budynek na planszy. Mamy tu więc klasyczne territory control z domieszką zarządzania ręką.
Gra jest adresowana do dzieci w wieku 8+

„Pogromcy potworów” to zapierająca dech w piersiach rozgrywka, w której liczą się bystrość umysłu, sokoli wzrok i naprawdę błyskawiczny refleks.
Pewnym królestwem wstrząsnęły straszne wydarzenia! Inwazja potworów zniewalających swym wrodzonym wdziękiem sprawiła, że niemal wszyscy mieszkańcy oniemieli z zachwytu. Ofiarą nieziemskiego uroku tych bajecznych stworzeń padła nawet armia królestwa.
Zrozpaczony król zwraca się do dzieci – uczestników zabawy, nieustraszonych pogromców potworów, z prośbą o pomoc. Pomożecie?

W tę grę może bawić się od dwojga do ośmiorga dzieci, oczywiście dorosłych również. Jest adresowana do dzieci, które ukończyły 6 lat.

pozostałe aktualności