foto

W serii „Już czytam po angielsku” ukazały się nowe tytuły – „Pinokio” i „Czarnoksiężnika z krainy Oz”.

Książki serii JUŻ CZYTAM PO ANGIELSKU są przeznaczone dla dzieci potrafiących czytać, które znają podstawy języka angielskiego i są gotowe do rozpoczęcia czytania prostych tekstów w tym języku.
W każdej części znajdują się dwa typy słowniczka: obrazkowy, w tekście, gdzie dziecko na bieżąco może sprawdzić, co znaczy dane słowo i słowny – na końcu książki. Dodatkowo na końcu publikacji znajdują się ćwiczenia.
Seria jest wydawana pod merytoryczną opieką nauczyciela języka angielskiego.

Czytając „The Wizard of Oz” („Czarnoksiężnika z krainy Oz”) dziecko przeniesie się do Krainy Oz!
Mała Dorotka w magiczny sposób trafia do zielonej, pełnej kwiatów i słońca krainy. Mimo uroku tego miejsca, jedyne czego pragnie dziewczynka, to powrót do domu. W spełnieniu jej marzenia może pomóc Oz – wielki czarnoksiężnik, który rządzi całą krainą.
Dorotka, ubrana w Srebrne Trzewiki, udaje się na spotkanie z czarodziejem. Po drodze spotyka Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa, którzy dołączają do wyprawy w nadziei, że wielki Oz wysłucha również ich marzeń.

Po angielsku można też przeczytać opowiastkę „Pinocchio”, opartą na jednej z najpopularniejszych książek o przygodach drewnianego pajacyka Pinokia, autorstwa Carlo Collodi.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...