foto

Rodziców i opiekunów, który cenią książki obrazkowe uprzejmie informujemy, że w pięknej serii NASZEJ KSIĘGARNI „Rok w…” 1 sierpnia 2018 ukazał się kolejny tom – „Rok na targu”.

Dzieci zagoszczą na targu, na którym co sobotę można kupić najlepsze lokalne produkty: smakowite, aromatyczne warzywa, oryginalne rękodzieło, ozdoby, książki, kwiaty i pyszne lody.

Iza z Krisem sprzedają miód, wełnę i mleko, a także jogurty, sery i przetwory własnej produkcji.
Dyniowy Baron przywozi na rowerze ugotowane przez siebie wegetariańskie potrawy.
Pani Słodziutka piecze najwspanialsze ciasta, a jej mąż – Pan Słodziutki, słynie z wyrobu lodów.
Dorota szyje niezwykłe zabawki.
Zielarka Skrzatula zbiera zioła, z których robi uzdrawiające mikstury.
Ceramicy Agnieszka i Willi prowadzą warsztaty, na których każdy może zrobić sobie kubek.
Ala i Anka opiekują się psiakami i kotami.
Pan Mietek Wróbel pilnuje porządku.
Jest i para nowych sprzedawców – Grażynka i Janusz, którzy wprowadzą trochę zamieszania.
Mamy też całą gromadę zwierząt: kurę Rebekę, psotnego osła Pioruna i kota Paragona. Kawki podkradają jedzenie, a bociany przylatują i odlatują zgodnie z prawami natury.
No i oczywiście są tu dzieci – niektóre chętnie wyręczają rodziców w sprzedaży, inne się bawią, a jeszcze inne pomagają znajomym starszym osobom robić zakupy.

„Rok na targu” zawiera dwanaście rozkładówek pokazujących cykliczność i sezonowość lokalnych produktów. Prześledzimy, co słychać u wytwórców i mieszkańców Dobroszyc, potowarzyszymy im w obchodach radosnych świąt, takich jak Dzień Dziecka czy Dzień Kota.
Dodatkowe dwie ilustracje są poświęcone prezentacji bohaterów i interaktywnej zabawie.Autorka książki – Jola Richter-Magnuszewska – maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek i „Świerszczyka”. Temat „Roku na targu”, swojej pierwszej książki autorskiej, zna od podszewki.

W Beskidzie Niskim, gdzie mieszka, zwyczaj cotygodniowych targów jest ciągle żywy.
Regularnie bierze w nich udział zarówno jako stała bywalczyni, jak i wystawca. Jej pracownia „Z Innej Bajki”, prowadzona wspólnie z mężem, gościła na wielu jarmarkach w kraju i zagranicą.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...