foto

Lato w pełni. Tradycyjnie w tym czasie dla mieszkańców i gości odwiedzających Warszawę zaplanowano Festiwal „Lalka na Scenie”. W tym roku już po raz trzeci na Rynku Nowego Miasta i w Parku Wiecha przed Teatrem RAMPA zawitają mistrzowie gry pacynką i marionetką. Czas w letni weekend, 13-15 lipca, zarezerwujcie dla III Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”.

To już III Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. W tym roku, tak jak w poprzednim, przez trzy dni widzowie spotkają się z tradycją ulicznych teatrów lalkowych. Od piątku do niedzieli tj.:
13 lipca (piątek) w godzinach od 17.oo do 20.oo centrum festiwalowych wydarzeń będzie Park Wiecha przed Teatrem RAMPA.
W dniach 14-15 lipca (sobota-niedziela) tradycyjnie widzowie są zaproszeni na Rynek Nowego Miasta w godzinach od 11.oo do 18.oo.
W te dni Festiwalu o każdej pełnej godzinie rozpocznie się kolejny spektakl.
Na wszystkie festiwalowe wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Spotkania festiwalowe odbędą się niezależnie od pogody. Wiele godzin można będzie spędzić w oderwaniu od rzeczywistości, przenieść się w klimat tradycyjnego teatru ulicznego: wysłuchać opowieści ożywionych marionetką i pacynką, podziwiać teatr cieni, a także poznać niesamowity kunszt mistrzów animujących lalki i z bliska zobaczyć budowę marionetki czy pacynki.
W przerwach zaplanowano koncerty na katarynkę i spotkania z aktorami. Prezentowane spektakle są przeznaczone dla każdego: młodych i dorosłych widzów, bez względu na wiek. Ponadto dobrano je tak, aby nie było bariery językowej w odbiorze. O artystyczne emocje na najwyższym poziomie zadba Ivan Gontko, Dyrektor Artystyczny Festiwalu – wybitny słowacki artysta, reżyser, który od lat kultywuje naświecie tradycję ulicznych teatrów lakowych. To już trzecie spotkanie z tradycją ulicznych teatrów lalkowych w Warszawie. Tegoroczny Festiwal kolejny raz stwarza widzom możliwość przeżycia niezwykłych emocji z mistrzami tego teatru, którzy przybędą z różnych państw. Staramy się podczas każdego Festiwalu pokazać wyjątkowe spektakle, w tym roku nowością będzie możliwość spotkania z magicznym teatrem cieni. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach tysiące widzów odwiedzi nasz Festiwal „Lalka na Scenie”. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Gramy o każdej pełnej godzinie. Widzimy się już 13,14 i 15 lipca” – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum i Dyrektor Festiwalu.

HARMONOGRAM FESTIWALU

13 lipca (piątek) w godz. 17.oo – 20.oo
Park Wiecha przed Teatrem RAMPA
godz.17.oo – „Cyrk na kółkach”, Eszter Aracs (Węgry)
godz.18.oo – „Teatr cieni”, András Lénárt (Węgry)
godz.18.oo – „Punch&Jude”, Robert Styles (Wielka Brytania)
godz.19.oo – „Turecka wyspa”, Ivan Gontko, Rebeka Gontko (Słowacja)

14, 15 lipca (sobota, niedziela) w godz. 11.oo - 18.oo
Rynek Nowego Miasta
godz. 11.oo – „Cyrk na kółkach”, Eszter Aracs (Węgry)
godz. 12.oo – „Gašparko”, Juraj Hamar (Słowacja)
godz. 12.oo i godz. 16.00 - „Teatr cieni”, András Lénárt (Węgry)
godz. 13.oo – „Polichinelle”, Jimmy Azogué, Sylvie Capdeboscq (Francja)
godz. 14.oo – „Teatro Dom Roberto”, Jose Gil (Portugalia)
godz. 15.oo – „Pulcinella”, Salvatore Gatto (Włochy)
godz. 16.oo – „Punch&Jude”, Robert Styles (Wielka Brytania)
godz. 17.oo – „Turecka wyspa”, Ivan Gontko, Rebeka Gontko (Słowacja)
(Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu)
Więcej informacji na temat Festiwalu znajdą Państwo na www.fundacjameritum.pl i facebook.com/Lalkanascenie

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja MERITUM.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...